Krakowianie składają wnioski o dodatek węglowy. Mimo że węglem palić nie można

Musisz przeczytać

– Składanie wniosków o dodatek węglowy przez mieszkańców Krakowa jest bezprzedmiotowe – informuje miasto. Mimo to do urzędu po dodatek zgłosiło się już siedem osób.

Krakowscy urzędnicy podkreślają, że zgodnie z ustawą dodatek węglowy przysługuje jedynie w przypadku, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

– Od dnia 01.09.2019 r. na terenie Krakowa obowiązuje bezwzględny zakaz stosowania paliw stałych. Z tego względu składanie wniosków o dodatek węglowy przez mieszkańców Krakowa jest bezprzedmiotowe – informują urzędnicy.

Mimo to sprawdziliśmy, czy krakowianie składają wnioski o dodatek. I okazało się, że informacje magistratu niektórych nie zniechęciły.

– Do dnia 24.08 do godziny 14.00 do Krakowskiego Centrum Świadczeń wpłynęło 7 wniosków o wypłatę dodatku węglowego – informuje KRKnews Grażyna Rokita z biura prasowego Wydziału Komunikacji Społecznej UMK.

(js)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

5 KOMENTARZE

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca