Krakowianin kradł olej napędowy w Niepołomicach. Wpadł podczas kontroli drogowej

Włamywał się do samochodów ciężarowych i koparek. Przy użyciu pompy spuszczał z nich olej napędy, który lądował w jego kanistrach. W sumie ukradł 1000 litrów paliwa. Złodziej wpadł podczas kontroli drogowej, okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania samochodami.

25 stycznia 2023 roku około godziny 20.30 niepołomiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Renault Master. W trakcie czynności wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą 22-letni mieszkaniec Krakowa miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Policjanci postanowili dokładniej skontrolować pojazd i sprawwdzić, co przewozi kierowca bez prawa jazdy. W tylnej części samochodu policjanci natrafili na puste kanistry po paliwie oraz ręczną pompę do spuszczania paliwa.

– W trakcie trwania kontroli 22-letni mężczyzna przyznał się do dwóch kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów ciężarowych oraz koparek z których ukradł olej napędowy oraz do kradzieży oleju napędowego – relacjonują policjanci. 22-latek usłyszał łącznie 4 zarzuty. Trzy z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem oraz kradzieży oleju napędowego w ilości 1000 litrów o wartości blisko 8 tys. zł, a ostatni zarzut dotyczył niestosowania się do decyzji  o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie