Krakowianin Tomasz Fornal siatkarskim Mistrzem Europy

Krakowianin Tomasz Fornal siatkarskim Mistrzem Europy. W wielkim finale w Rzymie , biało-czerwoni nie dali szans Włochom, pokonując rywali 3:0. Tomasz Fornal urodził się w 1997 roku w Krakowie. Jest wychowankiem UKS 22 Kraków, grał też w Hutniku Dobry Wynik Kraków.

Od 2018 roku, pochodzący z Krakowa zawodnik, występuje w pierwszej reprezentacji Polski siatkarzy. Zanim zaliczył debiut w seniorskiej kadrze, był jedną z wiodących postaci drużyny juniorskiej i młodzieżowej, która zdominowała rozgrywki w swych kategoriach wiekowych (złote medale ME i MŚ kadetów oraz ME i MŚ juniorów). W pierwszej reprezentacji Fornal też uzbierał już bogatą kolekcję krążków, ze srebrnym medalem MŚ 2022 na czele. Największe sukcesy klubowe to mistrzostwo (2021) i wicemistrzostwo Polski, a także dwa Superpuchary (2021, 2022). W PlusLidze występuje już siódmy sezon i rozegrał ponad 200 meczów.

Swą przygodę z siatkówką rozpoczął w UKS-ie 22, działającym przy Szkole Podstawowej nr 155 w Krakowie. Później reprezentował barwy Hutnik Dobry Wynik, ucząc się w Gimnazjum nr 46 w Krakowie. Następnie był zawodnikiem młodej PGE Skry Bełchatów, z którą zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów; w latach 2013–2016 grał jako zawodnik wypożyczony w barwach drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jego brat, Jan, także gra w siatkówkę na pozycji przyjmującego. Siatkarzem był również jego ojciec, Marek Fornal.

Patrycja Bliska 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie