Krakowianka jest jedyną sportsmenką na tej liście

fot. Kenneth Hong via Foter.com

Goni czołówkę, ale ciągle jej do niej daleko. Od pierwszej trójki dzieli ją przepaść. Jednak z roku na rok pnie się w górę. Krakowianka Agnieszka Radwańska znalazła się na liście najbogatszych Polek tygodnika „Wprost”. Jest jedyną sportsmenką w tym zestawieniu. Uplasowała się na 32. miejscu.

Krakowska tenisistka ciągnie nie wygrała jeszcze wielkoszlemowego turnieju, ale i tak jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Dzięki temu zarabia ogromne pieniądze. Tylko w tym roku, za same występy w turniejach, zarobiła ponad dwa miliony dolarów. Znacznie więcej dały jej kontrakty reklamowe – zgarnęła na nich około 12 milionów złotych. To zdecydowanie najwięcej spośród polskich sportsmenek.

Popularnej „Isi” ciągle jednak daleko jeszcze do innych kobiet, realizujących się w biznesie. Majątek tenisistki gazeta wyceniła na 105 milionów złotych. To dało jej miejsce dopiero w trzeciej dziesiątce najbogatszych Polek.

Ranking „Wprost” otwiera Dominika Kulczyk, która ma majątek o wartości – uwaga – 8,5 miliarda złotych. Kolejne pozycje zajmują Grażyna Kulczyk (1,7 mld złotych) oraz Barbara Komorowska (1,5 mld złotych).

(lm)

fot. Kenneth Hong via Foter.com

Zobacz także