Krakowska policja zatrzymała 13 osób za handel narkotykami

Krakowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zatrzymali 13 osób podejrzanych o rozprowadzanie środków odurzających w postaci amfetaminy, mefedronu oraz tabletek ekstazy. Zatrzymanym grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci oraz funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Kraków-Nowa Huta 31 stycznia wkroczyli do 15 mieszkań na terenie całego miasta, które następnie przeszukali, podobnie jak pojazdy należące do podejrzanych. W efekcie znaleziono 1495 gramów mefedronu, 214 gramów marihuany, 0,2 grama 2-CB, a także kwotę 9490 zł i 550 euro.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie 1495 gramów mefedronu, 214 gramów marihuany, 0,2 grama 2-CB oraz pieniądze w łącznej kwocie 9490 zł i 550 euro. W akcji wykorzystano dwa specjalne wyszkolone psy do wyszukiwania narkotyków z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

 – W wyniku przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali 10 mężczyzn oraz 3 kobiety w wieku od 31 do 45 lat, którym przedstawiono zarzuty rozprowadzania środków odurzających w postaci amfetaminy, mefedronu oraz tabletek ekstazy – mówi nadkom. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta w Krakowie wobec 4 podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych zastosowano środki wolnościowe w postaci dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

Zatrzymanym grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Patrycja Bliska 

Masowe zatrucie w bistro Charlotte? Lokal zamknięto

 

Najnowsze

Co w Krakowie