Krakowski Bank Spółdzielczy wykupuje obligacje przed terminem. Wpływ na decyzję ma rekordowy zysk Banku.

Musisz przeczytać

Krakowski Bank Spółdzielczy podjął decyzję o wykupie własnych  obligacji na pół roku przed terminem. Na taki ruch pozwoliła „bardzo dobra sytuacja kapitałowa i płynnościowa banku oraz rekordowy zysk za 2022 rok”. W ubiegłym roku bank pochwalił się zyskiem w wysokości 88 mln złotych (pisaliśmy o tym w naszym artykule).

Kurs obligacji KBS w ciągu ostatniego roku wzrósł niemal o 50% osiągając kwotę 99,65 złotych. To efekt pozytywnej oceny przez rynek sytuacji banku, który wypracował najwyższy w swojej 120- letniej historii zysk. Zgodnie opublikowanym 31 maja 2023 sprawozdaniem finansowym za rok 2022 zysk brutto Banku wyniósł 87,8 milionów złotych.

– Mamy bardzo dobrą, stabilną sytuację finansową dlatego wykupujemy obligacje przed czasem – mówi prezes Krakowskiego Banku Spółdzielczego Tomasz Styczyński – Odrabiamy zapóźnienia. Opracowaliśmy i wdrażamy Program Inicjatyw Rozwojowych, w którym zawarliśmy 57 kluczowych działań, które zmodernizują nasz Bank. Zaszłości w postaci portfela nieregularnych kredytów z lat 2013-2020 uniemożliwiły nam osiągnięcie wyniku, który zapewne przekroczyłby 100 mln złotych. Przyjęty model biznesowy na lata 2023 – 2025 jest kolejnym krokiem w stronę wzmocnienia naszej pozycji rynkowej.
Krakowski Bank Spółdzielczy od 3 lat z sukcesem przechodzi głęboki proces transformacji. Jest obecnie największym samodzielnym i niezrzeszonym bankiem spółdzielczym w Polsce oraz liderem we wprowadzeniu innowacji w bankowości spółdzielczej.

– Bank w ostatnich 3 latach rozwija się dynamicznie, z powodzeniem konkurując na trudnym rynku finansowym mimo blisko dekady opóźnień – w imieniu Rady Nadzorczej komentuje Wojciech Skruch – Profesjonalna kadra, a przede wszystkim stabilny i kompetentny Zarząd, którego członkowie posiadają wymagane zgody Komisji Nadzoru Finansowego , wpłynęło na poprawę kondycji KBS w sposób znaczący dzięki czemu możemy mocniej skupić się na poprawie usług dla naszych Klientów.

Krakowski Bank Spółdzielczy to jeden z najstarszych banków w Polsce. Posiada kilkadziesiąt oddziałów i zatrudnia ponad 600 osób.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca