Krakowski biznesmen nie owija w bawełnę! „Elon Musk jest bufonem”

Janusz Filipiak znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, a teraz ocenił multimilionera Elona Muska. – Jest bufonem, ale myśli prawidłowo – pisze prezes Comarchu.

Filipiak po szczycie B20 na Bali podzielił się swoimi spostrzeżeniami na łamach Business Insider.

„W B20 uczestniczą zarówno biznesmeni, ekonomiści, jak i politycy. Wystąpienia na B20 o charakterze gospodarczym mieli prezydent Korei Południowej, premier Kanady, Australii, Indonezji i inni – pisze Filipiak.

Wśród prelegentów był również Elon Musk, który w wielu kręgach uważany jest za wizjonera. 

„Elon Musk jest bufonem, ale myśli prawidłowo. Hasłem jego wystąpienia, co znamienne, było „Navigating future disruption of global technological innovation” („Nawigowanie po przyszłych zakłóceniach globalnej innowacji technologicznej”) […] Musk pojawił się zdalnie. Jak to on, zadano mu pytanie, a on milczał lub odpowiadał arogancko i ogólnikowo. Nie wiadomo, po co to było. Swoją drogą pytania były słabe, typu „po co leci na Marsa”, czy „będzie budował w Indonezji tunele z komunikacją elektryczną” – pisze Filipiak.

„Niektórzy uczestnicy szczytu mogli być rozczarowani, bo sporo osób, jak na przykład Klaus Szwab, przewodniczący World Economic Forum, mówiło językiem nagłówków z gazet i portali. Niemniej poszczególne sesje i wystąpienia dały sporo do myślenia. Ogólnie, globalne ładowanie akumulatorów. Dla mnie udział w szczycie był pożyteczny” – kończy krakowski biznesmen.

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie