Krakowski deweloper sadzi drzewa na Woli Duchackiej (GALERIA)

Dom Development, we współpracy z krakowskim Zarządem Zieleni Miejskiej, posadził 16 klonów czerwonych obok swojej inwestycji Osiedle przy Malborskiej, zlokalizowanej na Woli Duchackiej. Drzewa  stanęły na skwerze przy ulicy Estońskiej.

– Jako deweloper mieszkaniowy tworzymy w pełni funkcjonalne i komfortowe miejsca do życia. Czujemy się jednak także odpowiedzialni za rozwój aglomeracji, w których działamy. Dlatego bierzemy udział w różnych inicjatywach, których celem jest poprawa jakości życia w mieście. Nasadzenia klonów na skwerze przy ulicy Estońskiej to ukłon w stronę mieszkańców Krakowa i przykład naszego zaangażowania w dziedzinie ekologii i walki z kryzysem klimatycznym – mówi Marcin Rams, prezes zarządu Dom Development Kraków.

Nasadzenia w Krakowie to bezpośrednia realizacja strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Dom Development DOM 2030. Jeden z jej filarów, Dom w zgodzie z naturą, ma na celu minimalizację wpływu na środowisko oraz wspieranie miejskiej bioróżnorodności.

– Zieleń, drzewa i krzewy są istotne dla mieszkańców Krakowa. To częsty temat, który pojawia się m.in. w projektach w ramach budżetu obywatelskiego – mówi Mateusz Nędza z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. – Nieustannie podejmujemy działania na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Dlatego akcje, które wspierają nasze wysiłki i odpowiadają na potrzeby mieszkańców – takie właśnie, jak nasadzenia drzew – są bardzo ważne. To cenne, gdy firmy prywatne angażują się w tworzenie przyjaznych i zielonych przestrzeni – dodaje Mateusz Nędza.

fot. materiały prasowe 

Patrycja Bliska 

Inwestycja w komfort, czyli co warto wiedzieć decydując się na instalację klimatyzacji?

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie