Krakowski kościół w kolorze krwi w ramach „Red Week”

Musisz przeczytać

W ramach solidarności z prześladowanymi na świecie chrześcijanami, kościół św. Apostołów Piotra i Pawła na ulicy Grodzkiej zostanie dziś (25 listopada) podświetlony  na czerwono. Wszystko to w ramach ogólnoświatowej kampanii “Red Week”. 

„Ogólnoświatowa kampania „Red Week” ma na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację prześladowanych chrześcijan i brak wolności religijnej w wielu krajach świata. Z tej racji w różnych miastach odbywają się akcje modlitewne i podejmowane są specjalne inicjatywy, jak podświetlenie na czerwono niektórych ważnych obiektów i budynków” informują organizatorzy.

Red Week w Polsce rozpoczął się 18 listopada i potrwa do dzisiaj. W geście solidarności z prześladowanymi chrześcijanami, do tej pory na czerwono podświetlono blisko 100 katedr, kościołów i budynków użyteczności publicznej. Organizatorem akcji jest  Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 

 – Chcielibyśmy  w godzinach wieczornych podświetlić fasadę Kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej  – wyjaśnia Nikodem Buła z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie  w Krakowie. Zaznacza, że mieszkańcy oraz turyści będą mogli wziąć udział w modlitwie za cierpiących chrześcijan.

Kampanię #RedWeek zainicjowało w 2015 roku międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International), a obecnie jej zasięg obejmuje wiele krajów na całym świecie. 

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca