Krakowskie biuro podróży ogłosiło upadłość. Na wakacjach obecnie jest 250 turystów

fot. NickiMM via Foter.com

Po ponad 20 latach krakowskie biuro podróży Olimp ogłosiło upadłość. Teraz jego klientami zajmie się specjalny fundusz.

„Po ponad 20 latach działalności, z uwagi na pogarszającą się sytuację finansową, spadające od kilku lat obroty i coraz mniejszą sprzedaż naszych wyjazdów, zmuszeni byliśmy do podjęcia najtrudniejszej w naszych życiach decyzji. Wielu naszych klientów znaliśmy osobiście, wspólnie odwiedziliśmy różne zakątki Europy, nasza wspólna miłość do podróży, gór i morza sprawiła że biuro to było dla nas czymś dużo więcej niż tylko miejscem pracy” – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej Olimpu.

Władze biura przyznają, że firma utraciła płynność finansową.

„Tym samym informujemy, iż nie jesteśmy w stanie wykonać obowiązków umownych wynikających z umów o świadczenie usług turystycznych i zmuszenie jesteśmy do odwołania wszystkich przyszłych wyjazdów począwszy od dnia dzisiejszego” – czytamy.

Obecnie za granicą przebywa ok. 250 klientów biura. Firma zapewnia, że zapewnione dokończenie pobytu, a także powrót do domu. Wypłacone mają również zostać zaliczki na przyszłe wyjazdy.

„Jesteśmy pewni iż dzięki wysokiej kwocie ubezpieczenia oraz Funduszowi Gwarancyjnemu wszyscy Państwo otrzymacie zwrot wpłaconych kwot. Staramy się obecnie i współpracujemy z Urzędem Marszałkowskim aby stało się to jak najszybciej” – piszą właściciele Olimpu.

jk

Zobacz także