Krakowskie Pogotowie Ratunkowe ma nową siedzibę. Zyskają mieszkańcy południowego Krakowa

W poniedziałek, 17 lipca, otwarta została nowa siedziba Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Wieliczce. Budynek z nowoczesnym zapleczem, garażami i parkingiem powstał przy ul. Powstania Styczniowego. Inwestycja  znacząco wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Wieliczki i jej okolic, a także mieszkańców południowych rejonów Krakowa. W nowej stacji rozpocznie też pracę nowy ambulans.

Nowa siedziba pogotowia została zlokalizowana przy ul. Powstania Styczniowego, w pobliżu drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej 966. W dwukondygnacyjnym budynku powstały m.in. wygodne pomieszczenia socjalne dla służb medycznych, magazyn na leki i materiały medyczne, pokoje łączności i dokumentacji medycznej oraz garaże dla ambulansów.

Na parterze budynku znajdują się m.in. blok sanitarny wraz z szatniami, łazienki, dwa pomieszczenia administracyjne, pomieszczenia techniczne i pomocnicze, a także 3-stanowiskowy garaż dla pojazdów KPR. Piętro budynku zostało podzielone na dwie części. W niższej znajdują się: pomieszczenia socjalno-administracyjne przeznaczone dla ratowników oraz dyżurka, w wyższej – pomieszczenie dowodzenia wraz z łazienkami, szatnia i pokój biurowy. Wokół budynku wybudowano mur oporowy. Powstał także parking dla samochodów osobowych oraz drogi i chodniki.

fot. KPR 

Do nowej siedziby KPR przekazano również nowoczesną karetkę. Nowy ambulans ma wyposażenie zgodne z wymaganiami dla karetek systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w tym m.in.: nosze z lawetą o napędzie elektrycznym. Takie rozwiązanie ułatwia umieszczenie noszy w karetce i zapewnia większy komfort oraz bezpieczeństwo zarówno pacjentowi, jak i zespołowi. Ambulans został pomalowany na żółto, dzięki czemu jest już gotowy do pracy w nowym standardzie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

8 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie