Krakowskie przystanki pięknieją. Za darmo? No nie do końca…

Kraków wymienia wiaty przystankowe. Teraz czas na remont przystanków „Siewna Wiadukt”, „Kleeberga”, „Rondo Piastowskie”, „Łęczycka” i „Wiślicka”. Miasto nie płaci za to nic, ale oddaje pole pod reklamy.

„Do 2029 roku wymiana obejmie ponad 500 sztuk. W pierwszej kolejności wymieniane są najstarsze i najbardziej zniszczone obiekty” – podaje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

ZIKiT chwali się, że wymiana jest bezkosztowa. To znaczy, że miasto nie zapłaci za nią ani złotówki, ale firma, która  wykonuje remont będzie czerpała dochód z reklam umieszczonych w gablotach.

W ramach tej umowy zostanie wymienionych 500 sztuk zadaszeń, a przez cały czas trwania umowy (tj. 250 miesięcy) firma będzie dbała także o ich utrzymanie i ewentualne naprawy.

„Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych zostanie w ciągu pierwszych czterech lat – po 50 rocznie do 2018 roku. Koncesja obejmuje również odremontowanie i posadowienie wiat w nowych lokalizacjach, wybranych przez mieszkańców i ZIKiT, których w sumie będzie 125” – czytamy w komunikacie.

pn

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKit

 

Zobacz także