Kredyt na każdą okazję

Wakacje, remont, kupno nowego sprzętu czy też rodzinna uroczystość. Powodów, by sięgać po kredyty gotówkowe, jest bardzo dużo, a popularność tego sposobu na wsparcie domowego budżetu wynika z tego, że dość łatwo takie zobowiązanie zaciągnąć i prosto spłacić – o ile oczywiście znajdziemy atrakcyjną ofertę w banku. Wielu Polaków jest w stanie dzięki kredytom spełnić marzenia oraz przeprowadzić poważniejsze inwestycje, na co nie byłoby ich stać z comiesięcznych dochodów. Wielu z nas więc regularnie lub okazjonalnie sięga po pożyczki bankowe. Większość z nich jest szyta niemalże na miarę. Zobacz, jak znaleźć kredyt idealny.

  1. Porównaj oferty
  2. Jak obliczyć kredyt?
  3. Sprawdzaj różnice
  4. Dlaczego warto sprawdzać rankingi?

Porównaj oferty

Dużą pomocą dla osób, które szukają odpowiednich ofert może być ranking kredytów gotówkowych. Pozwala on szybko i skutecznie porównać propozycje różnych banków i dokonać pewnej selekcji, a przede wszystkim zobaczyć, ile w rozrachunku będzie nas cała pożyczka kosztować. Warto pamiętać o tym, że same rankingi są na bieżąco uaktualniane, ponieważ pojawiają się różnego rodzaju promocje, zmienia się oprocentowanie oraz dodatkowe koszty. Instytucje finansowe również skutecznie walczą o klienta, bo przecież na kredytach zarabiają najwięcej. Im staranniej dopasujemy ofertę, tym większa pewność, że spłata nie będzie zbyt mocno obciążać domowego budżetu, a tym samym nie popsuje radości z zakupu czy też urlopu.

Jak obliczyć kredyt?

Porównywarka to swoisty kalkulator kredytowy. W odpowiednie miejsca wpisuje się podstawowe dane takie jak kwota kredytu oraz okres, na jaki chcemy pożyczyć pieniądze. Na tej podstawie zostaną przedstawione propozycje różnych banków. Poza tym że zobaczymy, jaka będzie wielkość pojedynczej raty, będziemy mogli również sprawdzić, ile finalnie pieniędzy trzeba będzie zwrócić bankowi. Same oferty będą się przede wszystkim różnić wysokością oprocentowania oraz dodatkowymi opłatami. To one najmocniej wpływają na różnice pomiędzy poszczególnymi propozycjami. Kredytobiorcę oczywiście najbardziej interesuje wysokość comiesięcznych rat i najczęściej właśnie to kryterium bierzemy pod uwagę,  wybierając konkretną ofertę bankową.

Sprawdzaj różnice

Prosty w obsłudze darmowy kalkulator jest w stanie bardzo szybko pokazać nam, jak wielkie różnice są pomiędzy poszczególnymi bankami. Oczywiście sama kalkulacja nie zwalnia nas z obowiązku sprawdzenia regulaminów i tabel opłat, a także przeczytania umowy przed jej podpisaniem. Ranking pozwala natomiast dokonać wstępnej selekcji i bardzo szybko zobaczysz, które oferty w ogóle cię nie interesują. Rankingi segregują kredyty od najtańszego do najdroższego. Te pierwsze oczywiście będą mieć niskie RRSO, a co za tym idzie – niską ratę.

Dlaczego warto sprawdzać rankingi?

Samo wpisanie online konkretnych danych pozwala w kilka sekund otrzymać informacje o konkretnych produktach bankowych. W przeciwnym razie bylibyśmy zmuszeni do odwiedzania stron internetowych kolejnych instytucji lub ich placówek i do samodzielnego sprawdzania i porównywania ofert. Co nie tylko zabrałoby nam bardzo dużo czasu, ale mogłoby również okazać się w pewien sposób niemiarodajne. Dlatego właśnie większość osób kieruje się reklamą, zaufaniem do swojego banku czy też poleceniem znajomych i nie zdaje sobie sprawy z tego, że być może dość dużo przepłaca. Warto przy tym pamiętać, że na wysokość każdej raty mają wpływ oprocentowanie, prowizje i inne opłaty oraz na przykład okres kredytowania. Im dłuższy, tym wyższe odsetki. A to nie zawsze jest opłacalne finansowo.

Najnowsze

Co w Krakowie