Nie żyje Krystyna Sieniawska, wieloletnia prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie

Zmarła Krystyna Sieniawska, wieloletnia prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie. Miała 81 lat. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek, 29 września 2022 roku.

Fot. Konrad Pollesch (udostępnione przez SKO w Krakowie)

Uroczystości pogrzebowe sp. Krystyny Sieniawskiej rozpoczną się w kościele pod wezwaniem św. św. Piotra i Pawła. Tam o godz. 10 zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłej. Wieloletnia prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie zostanie pochowana na cmentarzu Rakowickim. Kondukt pogrzebowy o godz. 12.20 wyruszy sprzed bramy cmentarza Rakowickiego.

Krystyna Sieniawska była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła aplikację sędziowską i adwokacką, Przez ponad 40 lat była adwokatem, od 1990 roku przez wiele lat pełniła funkcję prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a także przewodniczącej Krajowej Reprezentacji Samorządowych Kolegiów Odwoławczych. Była doradcą Solidarności, Zgromadzenia Konstytucyjnego w sprawach samorządowych, ekspertem w komitecie przy Prezydencie RP Lechu Wałęsie, radną miasta Krakowa (1990-1993). Była wykładowcą Uniwersytetu Pedagogicznego, założycielem i redaktorem naczelnym kwartalnika KRSKO Casus.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie