Ksiądz w Kasinie Wielkiej buja się Porsche za 400 tys. złotych. Parafianie zrobili mu listę grzechów

Coś tu poszło bardzo nie tak. Ksiądz Wiesław Maciaszek od niedawna jeździ wypasionym Porsche Macan. Oburzeni parafianie przygotowali długą listę grzechów proboszcza z Kasiny Wielkiej.

Widok drogiego samochodu nie pasuje do wizerunku księdza. W 2013 roku głos na temat samochodów księży zabrał papież Franciszek.

– Boli mnie, kiedy widzę księdza albo zakonnicę w najnowszym modelu samochodu. Ależ tak nie można! – mówił na spotkaniu z młodymi duszpasterzami. – Uważam, że samochód jest konieczny, można dzięki niemu dużo zrobić, dużo podróżować, ale wybierzcie skromniejszy – dodał.

Nauki te nie dotarły do Kasiny Wielkiej. Parafianie twierdzą zresztą, że komfortowy samochód to nie jedyna przywara tamtejszego księdza.

15 października podczas mszy świętej ksiądz Wiesław Maciaszek zapytał wiernych, dlaczego jest ich coraz mniej. Sam nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w niedzielę kościół zaczyna świecić pustkami. Wierni postanowili odpowiedzieć za pośrednictwem strony internetowej. „Administracja strony Kaplicy Na Brzegu pomoże ks. Maciaszkowi w przypomnieniu tych najbardziej widocznych zaniedbań, lekceważeń, opieszałości, nadużycia, lekkomyślności, kłamstw, oszczerstw, oddania się marnościom tego świata, niegodnego odprawiania Mszy św., nieposłuszeństwa przełożonemu metropolicie, itp., a przede wszystkim zniewagi Najświętszego Sakramentu oraz znieważenie i wzgardzenie Matki Bożej w publicznych swoich wystąpieniach” – czytamy.

fot. kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl

Administratorzy wytykają księdzu dziwne decyzje związane z likwidacją mszy związanych z Matką Boską, zmianę trasy procesji Bożego Ciała, i wreszcie to co kłuje po oczach. Zamiłowanie do luksusu.

„Kiedy parafianie widzą jak ksiądz, który zbiera składki w drugą niedzielę miesiąca w kościele z przeznaczeniem „na potrzeby kościoła”, zbiera po domach wysyłając po raz kolejny na ten sam cel strażaków i radę parafialną, a te prace nadal nie są wykonywane tylko w zamian ich widzimy w garażach plebańskich coraz więcej klasowych pojazdów, przykładowo sportowy Porsche Macan (2017 rok), wart sporo ponad 400 000 tyś. zł. Każdy mający samochód zdaje sobie sprawę jakie są koszty utrzymania pojazdu OC, AC, NW, Assistance, mechanika, itd… – czytamy na stronie internetowej Kaplicy Na Brzegu.

Lista jest długa. Wszystkie grzechy księdza można znaleźć poniżej.

„Owoce” 8 lat „posługi” w parafii Kasina Wielka ks. Wiesława Maciaszka – coraz mniej parafian na Mszach św. niedzielnych

(wm)

fot. kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl

Najnowsze

Co w Krakowie