„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Ksiądz uderza w kardynała Stanisława Dziwisza. Molestowany miał prosić o pomoc, ale jej nie otrzymał

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski opisał bulwersującą historię mężczyzny z Małopolski, który domagał się pomocy od kościoła, ale został odprawiony z kwitkiem.

Mężczyzna miał być molestowany przez kilku księży, m.in. archidiecezji krakowskiej. Zdaniem Isakowicza-Zaleskiego mimo wielu prób nie udało mu się otrzymać pomocy ze strony kardynała Stanisława Dziwisza.

„Od przeszło trzech lat Prokuratura Rejonowa, a następnie Prokuratura Wojewódzka w Krakowie rozpatrywała sprawę pana Kazimierza (imię zmienione), pochodzącego z Małopolski, który był wielokrotnie krzywdzony i molestowany seksualnie. Molestowań tych miało dokonać kilku księży-homoseksualistów z archidiecezji krakowskiej oraz ksiądz Z. (o tej samej orientacji) z archidiecezji Newark w stanie New Jersey w USA, kierowanej do 2000 r. przez kardynała Theodora McCarricka (dziś usuniętego za skandale obyczajowe ze stanu kapłańskiego)” – pisze ksiądz.

Jak donosi Isakowicz-Zaleski mężczyzna zgłosił sprawię na prokuraturę w październiku 2017 roku, ale ta ją umorzyła. W 2019 roku ją wznowiła, gdy kolejne zawiadomienie przesłał kierownik Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, pod którego opieką znajdował się pan Kazimierz.

„Swoją krzywdę z dzieciństwa i lat młodzieńczych zgłaszał pan Kazimierz w latach 2005 – 2015 nowemu metropolicie krakowskiemu, ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi, koledze rocznikowemu ks. K. Napisał także o znanych mu przypadkach homoseksualizmu i pedofilii wśród księży archidiecezji krakowskiej, których poznał w czasie różnych imprez. Mając bowiem zdolności organizacyjne brał udział w przygotowaniu wiele wydarzeń kościelnych, w tym też imprez towarzyskich” – czytamy dalej we wpisie księdza.

Dlaczego władze Archidiecezja Krakowska nie chcą pochylić się nad tragedią ofiary pedofilii? Od przeszło trzech lat…

Posted by Odbudujmy wspólnie Dom Boży on Sunday, February 28, 2021

„Pokrzywdzony, pomimo kilku listów, których przyjęcie zostało potwierdzone pieczątką kurii metropolitalnej w Krakowie, oraz osobistych spotkań z kardynałem, nie otrzymał żadnej pomocy, ani psychologicznej, ani materialnej, choć znajdował się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej” – dodaje Isakowicz-Zalewski.

Całą historię opisaną przez księdza można przeczytać na jego profilu:

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca