Kto zapewnił pieniądze na remont pewnej ulicy? Gdzie dwóch się bije, tam trzeci ma rację

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Rafał Komarewicz chwali się w mediach społecznościowych, że dzięki jego poprawce do budżetu jeszcze w tym roku remontowana będzie ulica Bohaterów Wietnamu. Poprzedni przewodniczący rady, Dominik Jaśkowiec zarzuca swojemu następcy, że chwali się cudzym sukcesem: „Sęk w tym, że przedmiotową poprawkę zgłosił z mojej inicjatywy Klub Radnych Platforma – Koalicja Obywatelska”. A tak naprawdę ulica Bohaterów Wietnamu będzie remontowana z puli pieniędzy przyznanych miastu na Igrzyska Europejskie, o czym informuje przewodniczący dzielnicy III Prądnik Czerwony Piotr Moskała.

Przewodniczący RMK Rafał Komarewicz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jeden z jego ostatnich postów na Facebooku dotyczy remontu ulicy Bohaterów Wietnamu. „Działamy dla mieszkańców Prądnika Czerwoneo! Dzięki mojej poprawce do budżetu miasta Krakowa na 2022 r., jeszcze w tym roku, zostanie wykonany remont ulicy Bohaterów Wietnamu na odcinku od ulicy Stanisława ze Skalbmierza do ulicy Młyńskiej” – czytamy we wpisie Rafała Komarewicza.

Działamy dla mieszkańców Prądnika Czerwonego❗️Dzięki mojej poprawce do budżetu miasta Krakowa na 2022 r., jeszcze w…

Posted by Rafał Komarewicz – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa on Monday, October 3, 2022

Zareagowali na niego nie tylko internauci dodając komentarze i emotki. Zrobił to również poprzednik Rafała Komarewicza na stanowisku przewodniczącego rady – Dominik Jaśkowiec. „Ze sponsorowanego postu Rafała Komarewicza – Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa możemy się dowiedzieć, że dzięki jego poprawce budżetowej zostanie wyremontowana ul. Bohaterów Wietnamu, sęk w tym, że przedmiotową poprawkę zgłosił z mojej inicjatywy Klub Radnych Platforma – Koalicja Obywatelska Kraków (poprawka nr 44 tego klubu)” – napisał na swoim Facebooku Dominik Jaśkowiec. Wyjaśnił też, że zależało mu na remoncie ulicy Bohaterów Wietnamu z uwagi na liczne wnioski kierowane do niego w tej sprawie przez mieszkańców osiedla Olsza II, których reprezentuje w Rada Miasta Krakowa „Cieszę się, że do remontu dojdzie i zadanie zostanie wykonane. Pomimo wszystko to jest najważniejsze” – podsumował były przewodniczący RMK.

Ze sponsorowanego postu Rafał Komarewicz – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa możemy się dowiedzieć, że dzięki jego…

Posted by Dominik Jaśkowiec Radny Krakowa on Tuesday, October 4, 2022

W odpowiedzi na taką reakcję Rafał Komarewicz pokazał wydruk poprawek jego klubu Przyjazny Kraków) – z kwotą 650 tys. zł na remont ulicy Bohaterów Wietnamu. „Nie bardzo rozumiem po co te nerwy. Proponuję porozmawiać rzeczowo i spokojnie. W swoim poście piszę o „remoncie ul. Bohaterów Wietnamu na odcinku od ulicy Stanisława ze Skalbmierza do ulicy Młyńskiej”, bo właśnie taką poprawkę złożyłem w imieniu Klubu Przyjazny Kraków. Tak, Platforma również złożyła poprawkę o brzmieniu „Remont nakładkowy ul. Bohaterów Wietnamu” i naprawdę nie mam nic przeciwko temu, abyś napisał o tym posta i się tym podzielił z mieszkańcami” – odpisał Rafał Komarewicz.

Obu panów może pogodzić przewodniczący dzielnicy III Prądnik Czerwony Piotr Moskała. „Panie Przewodniczący przecież ul. Bohaterów Wietnamu jest realizowana w ramach przygotowań do igrzysk europejskich z dotacji rządowej a nie bezpośrednio z budżetu miasta” – napisał w komentarzu do posta Rafała Komarewicza. W odpowiedzi obecny przewodniczący RMK przyznał mu rację, że ostatecznie ulica Bohaterów Wietnamu będzie remontowana za pieniądze przyznane miastu na Igrzyska Europejskie.

Czekamy na post kogoś z rządu…

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie