Kukiz’15 będzie walczyć z ukraińską żywnością! Kto kandyduje do Parlamentu Europejskiego?

– Hasłem przewodnim naszej kampanii jest „Polska w Europie. Europa dla Polski”. Oznacza to, że jesteśmy zdecydowanie za obecnością Polski w Unii Europejskiej, jesteśmy proeuropejscy. Jest to bardzo ważne w szczególności dla młodych jak i różnych pokoleń – mówi Paweł Kukiz-Szczuciński, lider listy Kukiz’15 do Parlamentu Europejskiego.

Kukiz’15 zaprezentował swoją listę do Parlamentu Europejskiego. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Kandydaci wybrali Bieńczycki Plac Targowy, ponieważ program ugrupowania dotyczy równych praw konsumentów, rolników i przedsiębiorców w Unii Europejskiej. Członkowie chcą, by Polacy mogli cieszyć się zdrową żywnością, a produkty przywożone do Polski nie powinny odbiegać jakością od tych z Francji czy Niemiec.

– Kukiz’15 chce równych szans dla wszystkich obywateli i przedsiębiorców. Nie bez przyczyny jesteśmy przed Bieńczyckim Placem Targowym, który pokazuje kwintesencję współpracy rolników z przedsiębiorcami oraz rolników z konsumentami.  Widzimy, że zdrowa żywność cieszy się dużym powodzeniem wśród obywateli. Proszę zobaczyć jakie tłumy przewijają się przez Bieńczycki Plac Targowy – komentował Norbert Kaczmarczyk, 10. na liście.

Walka z ukraińską żywnością i biurokracją

– Mamy listę różnorodną. Przedstawiciele różnych środowisk i zawodów. Mamy lekarzy i adwokatów. Wszystkie osoby są merytorycznie przygotowane do pełnienia mandatów w Unii Europejskiej. Jesteśmy proporcjonalnie ułożeni według regionów. Mocno reprezentowany jest Kraków. Mamy kandydatów z województwa świętokrzyskiego. Są to przedstawiciele wszystkich okręgów. Podhale nie zostało przez nas zapomniane – informuje Paweł Kukiz-Szczuciński.

Jedynką na liście jest sam Kukiz-Szczuciński –  na co dzień lekarz psychiatra oraz pediatra, a także były kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Na drugim miejscu znalazł się przedsiębiorca Piotr Kubiczek, który odpowiada za krakowskie struktury Kukiz’15. Trójką jest posłanka Elżbieta Zielińska, zajmująca się aktywizacją kobiet oraz problem wykluczenia komunikacyjnego.

– Chcemy, by Europa wspierała nas, a nie by traktowała jako kraj drugiej kategorii. Nie chcemy, by na naszym rynku lądowały gorsze produkty, by nasi przedsiębiorcy mieli złe warunki np. pozyskiwania kredytów w porównaniu z tym co się dzieje z tymi samymi przedsiębiorcami, którzy migrują do Wielkiej Brytanii – komentował Kukiz-Szczuciński.

– Bardzo ważną sprawą jest walka z biurokracją, która powinna służyć prawu, a nie je stanowić. Nie może być tak, że przepisy są uchwalane pod dane państwo. Jeżeli Francja jest potęgą w hodowli mięczaków i chce mieć dotacje, to nagle prawo powoduje, że mięczaki stają się rybami. Jeżeli Portugalczycy chcą produkować dżem marchewkowy i nie mogą dostać dofinansowania, to nagle Unia stwierdza, że marchewka staje się owocem. To są absurdy Unii Europejskiej – stwierdził Piotr Kubiczek.

– Żywność z Ukrainy to jest sprawa, która jest omijana przez wielkie partie polityczne. Jest sprowadzana w sposób niekontrolowany. My mamy wielkie wymogi, jeżeli chodzi o produkcję żywności. Nie wiemy co jemy, jeżeli chodzi o ukraińską żywność. Jest ona niewiadomego pochodzenia. Musimy doprowadzić do tego, by wielkie wolumeny ukraińskiej żywności były kontrolowane – mówił Norbert Kaczmarczyk.

Dalej na liście znaleźli się: Daniel Kierpiec – prawnik, Kamila Martyniuk – Prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, Magdalena Fogiel-Litwinek – tłumaczka przysięgła języka niemieckiego i działaczka społeczna, Klaudia Słowik-Maciejewska – adwokat, Narcyz Sadłoń – lekarz, Bawer Aondo-Akaa – Ambasador Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnością oraz Norbert Kaczmarczyk – rolnik i poseł Kukiz’15.

 

just.

Najnowsze

Co w Krakowie