Kultowy dziennik sportowy powraca! Zaproszenie na premierę filmu

Musisz przeczytać

To nie lada gratka dla miłośników kultowego dziennika sportowego „Tempo”. 23 czerwca w Krakowie o godzinie 17:00 w kinie Kijów odbędzie się otwarta dla wszystkich premiera filmu dokumentalnego poświęconego gazecie i jej zespołowi redakcyjnemu. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania z dawnymi dziennikarzami i felietonistami „Tempa”. Pomimo tego, że dziennik przestał się ukazywać już 18 lat temu, tęsknota za nim wciąż jest żywa wśród kibiców i czytelników.

Na premierę filmu zapraszają związani z dawnym „Tempem” autorzy i bohaterowie dokumentu, którzy wciąż są aktywni na medialnym i sportowym rynku, choć już pod innymi szyldami. Wstęp na premierę jest wolny dla wszystkich chętnych. To wydarzenie jest pokłosiem spotkania, które odbyło się 15 lutego tego roku w siedzibie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na to spotkanie przybyło kilka pokoleń dziennikarzy i redaktorów „Tempa” – nieistniejącej już od wielu lat, ale zarazem niezapomnianej gazety sportowej z Krakowa.

Właśnie wtedy rozpoczęło się nagrywanie zdjęć do filmu dokumentalnego poświęconego „Tempu”, którego inauguracja nastąpi 23 czerwca w kinie Kijów.

„Ten jubileusz to doskonała okazja, by w jednym miejscu zgromadzić małopolskie środowisko sportowe – wielkich mistrzów i ludzi drugiego planu, bez których pracy i zaangażowania nie byłoby sukcesów na krajowych arenach” – mówi twórca filmu i zarazem organizator wydarzenia, Wojciech Molendowicz, redaktor naczelny „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” i portalu dts24.pl. – Nasze spotkanie będzie również okazją do rozmów na scenie z ludźmi ze świata sportu, którzy na co dzień są bardziej znani z mediów niż z bezpośrednich spotkań. Niezapomniane wspomnienia, barwne anegdoty, dobra zabawa i wspaniała atmosfera – to wszystko zapewniamy wszystkim gościom. To także wtedy będzie miała swoją premierę film dokumentalny poświęcony „Tempu” – legendarnemu krakowskiemu tytułowi sportowemu, który dla wielu był pierwszym elementarzem, na którym się uczyli czytać.

To wydarzenie będzie jednym z ważnych punktów programu III Igrzysk Europejskich, które rozpoczną się dwa dni wcześniej ceremonią na stadionie miejskim przy Reymonta w Krakowie. Jednym z prowadzących spotkanie  będzie reporter Radia Zet, Rafał Miżejewski, wnuk Ryszarda Niemca – zmarłego w tym roku wieloletniego redaktora naczelnego „Tempa”, a także „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”.

Początek wydarzenia 23 czerwca o godzinie 17:00. 

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca