Kulturalny weekend w Krakowie z uroczystym zapaleniem światełek na choince

Jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym z uroczystym zapaleniem choinki, świąteczne targi rzeczy wyjątkowych w Podgórzu, koncert Krzysztofa Cugowskiego – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na krakowian w ten weekend.

Targi bożonarodzeniowe wracają na Rynek Główny

Po roku przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, na Rynek Główny powracają tradycyjne targi bożonarodzeniowe. Jarmark rozpoczął się 26 listopada i potrwa do 2 stycznia 2022 r.

Uroczyste zapalenie choinki na Rynku Głównym

W sobotę, 27 listopada, na Rynku Głównym światełkami rozbłyśnie największa i najpiękniejsza choinka w mieście. Program wydarzenia tutaj.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych

W czasie poprzedzającym Boże Narodzenie warto odwiedzić Rynek Podgórski i odbywające się na nim Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych. W ustawionych u stóp kościoła pw. św. Józefa kramach będzie można zakupić towary, pamiątki i smakołyki wykonane przez lokalnych rzemieślników. Świąteczny klimat zapewnią różnorodne warsztaty i animacje, a także możliwość przejażdżki unikatową, ponad 100-letnią karuzelą wiktoriańską. Targi odbędą się 27 i 28 listopada, w godz. 11.00-20.00.

Finał Krakowskiej Nocy Gitarowej

W piątkowy wieczór odbędzie się finał Krakowskiej Nocy Gitarowej. Przez cały listopad mogliśmy usłyszeć i zobaczyć odcienie nocy w wykonaniu polskiego zespołu muzyki gitarowej – Cracow Guitar Quartet. A to wszystko w XV-wiecznej scenerii dziedzińca Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Relacje z minionych koncertów są dostępne online. Więcej informacji tutaj.

Wystawa fotografii podróżniczych w Archiwum Nauki PAN i PAU

W Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie zostanie otwarto wystawę „W poszukiwaniu piękna przyrody. Podróże Walerego Goetla i Piotra Chrząstowskiego”. Ekspozycja składa się z dwóch części. W pierwszej prezentowane są fotografie oraz materiały archiwalne ukazujące dwie najdłuższe i najbardziej interesujące wyprawy Walerego Goetla, a druga – to galeria fotografii z podróży i rejsów jego wnuka, Piotra Chrząstowskiego. Więcej informacji tutaj.

Nowości na PLAY KRAKÓW

„Dojrzałość”

Na platformie PLAY KRAKÓW można już obejrzeć trzy koncerty zarejestrowane podczas festiwalu Sacrum Profanum. Na platformę VOD trafiły wydarzenia, które znalazły się w programie tegorocznej „Dojrzałości”: „Trzy kolory”, „Akordy ezoteryczne” oraz „Arditti Quartet 47 ½ Anniversary”, a także utwór „Finito ogni gesto” Francesca Filideiego. Wszystkie materiały będą dostępne na PLAY KRAKÓW bezpłatnie.

Kraków Culture Lab – cykl rozmów o kulturze Krakowa

Liderzy życia kulturalnego naszego miasta, zaproszeni goście, eksperci i specjaliści, ważne tematy, wyzwania i bolączki świata kultury. Ideą cyklu rozmów i okrągłych stołów Kraków Culture Lab jest identyfikacja wyzwań, wymiana doświadczeń, wzajemna inspiracja, dzielenie się wiedzą o efektywnym zarządzaniu i wdrażaniu projektów, służących rozwojowi współpracy sektora kultury. 25 listopada rozpoczął się cykl regularnych spotkań Kraków Culture Lab, który stanie się stałym programem platformy PLAY KRAKÓW.

Kraków miastem kobiet – wszystkie odcinki dostępne na PLAY KRAKÓW

Wybitne kobiety, które swój sukces osiągnęły w Krakowie i są z tym miastem związane, opowiadają o wyzwaniach, osiągnięciach i swojej codzienności. Ideą składającego się z czterech odcinków cyklu jest poznanie zasłużonych i utytułowanych mieszkanek, które mogą zainspirować inne kobiety. Autorkami projektu są doświadczone dziennikarki: Sylwia Paszkowska i Jolanta Hofer. Cały cykl można zobaczyć bezpłatnie na PLAY KRAKÓW.

Teatr Barakah zaprasza na premierę spektaklu „Przełamując fale‟

Twórcy Barakah postanowili na deski teatralne przenieść kultowy obraz Larsa von Triera z lat 90. Premiera spektaklu „Przełamując fale‟ w reżyserii Any Nowickiej została zaplanowana na 26 listopada.

Listopad w NCK

  • Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów – sobota, 27 listopada, godz. 18.00

Bilety na wydarzenia tutaj.

Wazy, serwisy, misy… Zobacz nową wystawę na Wawelu!

Na wystawie zgromadzono ponad 200 osiemnastowiecznych naczyń i akcesoriów stołowych, wykonanych z porcelany, srebra oraz szkła. Komentarzem do zgromadzonych obiektów jest fragment „Opisu obyczajów za panowania Augusta III” autorstwa Jędrzeja Kitowicza, opisujący zastawy stołowe. Napisany barwną polszczyzną, skrzący się humorem tekst traktuje o urzędach, pobożności, wychowaniu dzieci, ale też o kulturze stołu czy modzie. Informacje i bilety tutaj.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie