Latem utrudnienia dla mieszkańców

Musisz przeczytać

Mieszkańców Krakowa czekają kolejne utrudnienia – tyle, że później niż planowano. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu poinformował o przesunięciu prac związanych z torowiskiem na ul. Basztowej.

Początkowo urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu planowali  rozpoczęcie remontu torowiska na ul. Basztowej na wiosnę 2016 roku. – Ze względu na odbywające się w lipcu Światowe Dni Młodzieży i ryzyko niewykonania wszystkich prac do tego czasu, zdecydowano o przeniesieniu inwestycji na drugą połowę roku. – informuje ZIKiT.

To oznacza, że najwcześniej w sierpniu ulica Basztowa zostanie wyłączona z ruchu. Remont obejmie odcinek od ul. Długiej do ul. Pawiej. Prace zakładają nie tylko wymianę torowiska, ale również przebudowę węzłów przy przystankach „Basztowa LOT” i „Dworzec Główny”.

Na razie trwa opracowywanie dokumentacji związane z remontem, która powinna być gotowa na wiosnę. Wówczas ZIKiT ogłosi przetarg, który wyłoni wykonawcę robót na ul. Basztowej. Do tego czasu urzędnicy planują wykonywanie na tym odcinku mniejszych i bieżących napraw wynikających z dużego zużycia torowisk.

Robotnicy pojawią się m.in. na skrzyżowaniu ul. Piłsudzkiego – Straszewskiego oraz ul. Westerplatte – Lubisz – Basztowa – Pawia. Urzędnicy zapowiadają jednak, że remonty będą planowane w taki sposób, by spowodować jak najmniejsze utrudnienia dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej i kierowców.

(pt)

fot. Jan Lorek

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca