Łatwiejsze wejście do Ogrodu Botanicznego. W dwóch miejscach pojawiły się automatyczne bramki

Od dzisiaj działa system bramek automatycznych umożliwiający łatwe i wygodne wejście i wyjście z Ogrodu Botanicznego UJ.  Bramki są dwie – pierwsza z nich znajduje się przy ul. Kopernika, a druga przy ul. Żółkiewskiego, blisko Ronda Grzegórzeckiego.

Aby wejść do Ogrodu wystarczy zeskanować w czytniku bilet elektroniczny zakupiony na stronie ogrodu. Docelowo przy bramkach będą wkrótce zamontowane biletomaty, w których na miejscu będzie można kupić bilet.

Przez kolejne tygodnie system będzie testowany, dlatego dyrekcja ogrodu prosi o wyrozumiałość – „Nie ukrywamy, że przez kolejne tygodnie system będzie testowany, dlatego wszystkie zdarzenia lub niedociągnięcia systemowe stopniowo będziemy eliminować” – czytamy w komunikacje ogrodu botanicznego. 

fot. Ogród Botaniczny UJ

Bramki zgodnie z harmonogramem godzinowym będą działały w godzinach otwarcia ogrodu. Obecnie za ich pomocą będzie można wejść na teren ogrodu od godziny 9:00 do godziny 18:15.

Osoby z niepełnosprawnościami na wózkach  oraz rodzice z małymi dziećmi w wózkach mogą korzystać e z tradycyjnego wejścia.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie