Leją beton na estakadzie przy Grzegórzeckiej. Zobacz, jak buduje się nowa kolej w Krakowie [zdjęcia]

Musisz przeczytać

W przyszły roku pociągi powinny przejechać nowymi estakadami kolejowymi w centrum Krakowa. Pierwsza z nich została oddana do użytku rok temu i już jeżdżą po niej pociągi. Na drugiej wkrótce rozpocznie się układanie torów.

„Postępuje budowa estakad kolejowych w centrum Krakowa. Nowe obiekty zostaną wykonane do końca tego roku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują dodatkowe tory na linii średnicowej w Krakowie. Dzięki nim usprawnione zostaną podróże pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi” – informują Polskie Linie Kolejowe PKP.

Budowa estakad kolejowych w centrum Krakowa

Budowa estakad kolejowych w centrum Krakowa
(fot. facebook.com/krakowpokolei)

Konstrukcja betonowa estakady wzdłuż ulicy Blich jest praktycznie gotowa. Jesienią zacznie się montaż torów i trakcji. Na estakadzie na odcinku Grzegórzecka – Miodowa trwają jeszcze roboty betonowe.

Estakady powstają w ramach budowy drugiej pary torów kolejowych między dworcami Kraków Główny a Kraków Płaszów.

Inwestycja wiąże się ze sporymi utrudnieniami w ruchu na ulicach Krakowa. Dodatkowe czekają kierowców dziś i jutro w nocy- zamknięty będzie przejazd przez ul. Zabłocie.

⛔ Zamknięcie ul. Zabłocie ⛔W nocy z czwartku na piątek (27/28.08) i z piątku na sobotę (28/29.08) prowadzony będzie…

Posted by Kraków po kolei on Wednesday, August 26, 2020

W nocy z czwartku na piątek (27/28.08) i z piątku na sobotę (28/29.08) prowadzony będzie demontaż kolejnych przęseł mostu kolejowego nad Wisłą. W związku z tym od ok. godz. 20 do ok. godz. 5 rano ul. Zabłocie będzie zamknięta dla ruchu samochodów. Dla kierowców zostanie wyznaczony objazd.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca