Lewandowski inwestuje w Krakowie

Blisko 1000 produktów mają już do dyspozycji krakowscy klienci w ramach inicjatywy „Lokalny Rolnik”, w którą inwestuje Robert Lewandowski. Krakowianie mogą wybierać wśród ekologicznych warzyw, owoców, nabiału, jaj, wędlin i mięsa, oraz chleba i naturalnych soków. Startup promuje i proponuje lokalną zdrową żywność.

Lokalny Rolnik to wirtualny bazar zdrowej żywności, pochodzącej bezpośrednio od sprawdzonych, lokalnych wytwórców. Osoby zainteresowane zaopatrywaniem się w zdrową żywność zrzeszają się w grupach zakupowych, zlokalizowanych w kawiarniach, restauracjach czy biurach, najbliżej ich domu lub pracy. Następnie na portalu składają zamówienia na wybrane produkty. I o ile zakupów można dokonywać o dowolnej porze, ich odbiór odbywa się raz w tygodniu, w miejscu przynależnym do grupy zakupowej.

Już Krakowie
Od sierpnia z oferty lokalnych rolników mogą korzystać także mieszkańcy Krakowa oraz okolic. Pierwsze grupy zakupowe utworzone zostały w Kurdwanowie, Ruczaju i Krowodrzy oraz w Zabierzowie.

Kraków Kurdawnów_Ewa Jaraczewska
Ewa Jaraczewska krakowska koordynatorka

– Kiedy dowiedziałam się o inicjatywie Lokalny Rolnik, było dla mnie oczywiste, że chcę być jej częścią, bo idea była w pełni spójna z moimi zainteresowaniami. Miałam trochę wolnego czasu, który chciałam przeznaczyć na promocję zdrowia i zdrowego odżywiania wśród lokalnej społeczności mojego osiedla – mówi Ewa Jaraczewska, koordynatorka z krakowskiego Kurdwanowa.
Kraków jest już siódmym miastem na mapie Lokalnego Rolnika – inicjatywy propagującej zdrową żywność oraz ułatwiającą do niej dostęp mieszkańcom.

– Obecnie w Krakowie jest aktywnych 11 punktów odbioru, ale liczba miejsc zainteresowanych Lokalnym Rolnikiem stale wzrasta – mówi Sylwia Modic współzałożycielka platformy.

Jak informują właściciele, Lokalny Rolnik to startup, w który inwestują m.in. Anna i Robert Lewandowscy.

BK

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie