Zabójstwo 21-latka. Hiszpan podejrzany o morderstwo zatrzymany

Policjanci zatrzymali pochodzącego z Hiszpanii 35-latka podejrzewanego o zabójstwo 21-latka. Zwłoki młodego mieszkańca Libiąża zostało znalezione w lesie. Na ciele było sześć ran kłutych.

Wczoraj (9 czerwca 2022) tuż po godz. 6, dyspozytorzy numeru alarmowego 112 otrzymali od przypadkowego przechodnia zgłoszenie o leżącym i nie dającym oznak życia młodym mężczyźnie na drodze leśnej w Libiążu. Skierowano na miejsce patrol Policji i załogę pogotowia ratunkowego.

Okazało się, że leżący na ziemi młody mężczyzna był martwy. Na jego ciele widoczne były rany kłutych klatki piersiowej i pleców. Na miejscu pojawił się więc prokurator wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą KWP w Krakowie i KPP w Chrzanowie. Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.
Następnie ciało zmarłego przekazano do Zakładu medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ w Krakowie, gdzie została wykonania sekcja zwłok. Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie wszczęła tej sprawie śledztwo o przestępstwo z art 148§1 kk, tj. zabójstwo.

„Na skutek szeroko zakrojonych czynności operacyjnych wytypowano sprawcę zdarzenia, który został zatrzymany tego samego dnia przez chrzanowskich kryminalnych w Libiążu” – informuje „policja. Zatrzymany 35-letni mężczyzna jest obywatelem Hiszpanii, od wielu lat mieszkającym na terenie powiatu chrzanowskiego. Zatrzymane zostały również inne osoby mogące mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem, a ich rola będzie weryfikowana w toku dalszych czynności.

Aktualnie prowadzone są przesłuchania świadków, trwa analiza bilingów telefonicznych, monitoringów celem ustalenia przebiegu zdarzenia, weryfikacji roli poszczególnych osób w tej sprawie oraz ustalenia motywów działania sprawcy – informują policjanci i zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie