Licealiści z Krakowa założyli Potrzebę Dobra. O co w niej chodzi?

Musisz przeczytać

Maciek, Piotrek, Weronika i Michał, postanowili, że zrobią coś oryginalnego i przydatnego jednocześnie! Stworzyli platformę Potrzeba Dobra, która ma łączyć tych, którzy chcą pomagać innym, z tymi, którzy pomocy potrzebują.

„Wszyscy jesteśmy z Krakowa i okolic, ponadto do tego stopnia kochamy to otoczenie , że postanowiliśmy spróbować naszych sił w olimpiadzie ,,Zwolnieni z teorii”, po to żeby pozytywnie na nie wpłynąć. W związku z tym to tutaj rozpoczynamy naszą przygodę z Platformą Potrzeba Dobra!” – czytamy na stronie projektu.

– Pomysł wziął się z inicjatywy naszego lidera Maćka. To on wymyślił nazwę oraz całą koncepcję naszego projektu oraz platformy. Aczkolwiek przed rozpoczęciem projektu cała grupa debatowała na ten temat – opowiada Michał w rozmowie z krknews.pl.

Dzięki platformie mieszkańcy Krakowa i okolic będą mieli możliwość pomagania sobie nawzajem, poprzez proszenie i oferowanie pomocy. Co można zaoferować? Zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa, pomoc w lekcjach. Platforma nie stawia żadnych ograniczeń.

Michał: – Celem jest pomoc mieszkańcom Krakowa i okolic w odnalezieniu ludzi którzy są w stanie im pomóc lub ludzi którym potrzebna jest pomoc. Mówiąc ogólnie, celem naszej platformy jest ułatwienie życia oraz pomoc mieszkańcom Krakowa i okolic.

Czy Polacy nie wstydzą się poprosić o pomoc? – Zależy. Niektóre osoby są skryte w sobie, a niektóre nie. Ja osobiście częściej spotykałem się z tym drugim przypadkiem. Bynajmniej jest także wiele ludzi którym ciężko jest się przyznać, że potrzebują pomocy. Trzeba starać się pomóc takim ludziom. Między innymi dlatego powstała nasza platforma – kontynuuje Michał.

Platforma ma już kilkudziesięciu użytkowników, udało się też zdobyć oficjalny patronat Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z jakim odbiorem spotkała się wśród rówieśników?

– Mamy sporo pozytywnych komentarzy ze strony naszych znajomych ale i nie tylko. Pozytywna opinia dotarła do nas także od naszych obserwujących na Instagramie. Niektórzy nawet pisali na prywatnych wiadomościach, że bardzo podoba im się koncepcja naszej platformy i już z niej skorzystali – kończy Michał.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca