Pierwszy śmiertelny wypadek tych wakacji w Małopolsce – w podkrakowskiej gminie

Podkrakowskie Liszki są pierwszym punktem na wakacyjnej mapie wypadków śmiertelnych w Małopolsce. W sobotę, 25 czerwca 2022 roku, zderzyły się tam dwa samochody. Wypadku nie przeżył 87-letni mężczyzna.

W sobotę, 25 czerwca 2022 roku, po godz. 10, w Liszkach doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Według wstępnych ustaleń policji, Nissan Qashqai na oznakowanym skrzyżowaniu zderzył się z wyjeżdzającym z drogi podporządkowanej Fiatem Punto. Fiatem kierował 87-letni mężczyzna, który w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Próby ratowania jego życia nie przyniosły rezultatu – mężczyzna zmarł w szpitalu.

Policja po raz kolejny uruchomiła mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. To już czwarty rok przekazywania w ten sposób informacji o wypadkach śmiertelnych w trakcie wakacji. Mapa jest dostępna na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji. Można tam sprawdzić, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku ostatniej doby, a także od początku wakacji. Podawane są także informacje o wypadkach, których ofiary trafiły do szpitala, ale zmarły w okresie do 30 dni o zdarzenia na drodze. Informacje mówią o lokalizacji zdarzenia, liczbie ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia.

– Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – podkreślają policjanci.

(red)

Atrakcje Krakowa i okolic wirtualnie. Zwiedzaj interaktywnie bez wychodzenia z domu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie