Literatura zagraniczna: 5 audiobooków do długiego słuchania

Audiobooki to świetna alternatywa dla osób, które wolą robić różne rzeczy w tym samym czasie. Słuchając książki możesz na przykład uprawiać sport, sprzątać lub po prostu położyć się z zamkniętymi oczami i zrelaksować się. Audiobooki mają zwolenników i kategorycznych przeciwników, ale warto przynajmniej spróbować literatury w ich formie, aby dać odpocząć oczom. Sprawdź, czy znasz następujące audiobooki, które na pewno pokochasz.

„Drach”, Szczepan Twardoch

Jeśli szukasz erudycji językowej i niebanalnej fabuły, na pewno pokochasz Dracha. Autor stworzył obraz surowego Śląska, podał trudną gwarę i historię regionu. Poznaj mroczną i niezwykłą atmosferę, którą może stworzyć tylko Szczepan Twardoch. Możesz znaleźć ten audiobook pod tym linkiem https://litres.pl/szczepan-twardoch/drach-44337494/.

„Tajemnice hoteli Dubaju”, Marcin Margielewski

Autor tego audiobooka miał okazję poznać się z konsjerżem jednego z najdroższych hoteli w Dubaju. Jego praca polega na wypełnianiu najbardziej wymyślnych próśb obrzydliwie bogatych gości hotelowych, które czasami są naprawdę trudne do zrealizowania. Dodatkowo obowiązuje go zawodowa dyskrecja. W tym audiobooku będziecie jednak mogli zajrzeć za kulisy jego pracy, która jest niezwykle różnorodna, a czasami nawet niebezpieczna…

„A ja żem jej powiedziała…”, Katarzyna Nosowska

Charyzmatyczna wokalistka i tekściarka zespołu Hej w roli pisarki sprawdziła się znakomicie! Sami sprawdźcie ile śmiechu może wywołać odsłuchiwanie jej książki, stanowiącej zbiór anegdot z codziennego życia, które dla każdego z nas brzmią znajomo. O social mediach, o związkach, o modzie i urodzie – Kasia Nosowska rozbawi was do łez!

„Katarynka”, Bolesław Prus

A może odrobina klasyki w nowoczesnym wydaniu? Ta niedługa historia zabierze was w odległe czasy, gdzie kataryniarze przechadzali się ulicami miast. Mimo to, wydźwięk utworu pozostał ponadczasowy i inspiruje aż do dziś. Opowieść o tym jak jedno wydarzenie potrafi zmienić człowieka z niemałym bagażem doświadczeń i ile warte jest poświęcenie dla drugiego człowieka. Wzruszająca nowela napisana w charakterystycznym dla autora, nietuzinkowym stylu.

„Bez mojej zgody”, Jodi Picoult

Jodi Picoult to specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy. Tym razem autorka wykreowała naprawdę nietypową bohaterkę. Annie to zdrowa, trzynastoletnia dziewczynka, która została poczęta przez swoich rodziców aby dostarczać krwi i organów swojej chorej na białaczkę siostrze. Dziewczynka długo nie była świadoma swojego przeznaczenia, pewnego dnia postanawia jednak je zmienić, co będzie wiązało się z podziałem rodziny i zagrożeniem życia jej siostry. Poruszająca historia rodzinna dla szukających lektur na tematy tabu.

Zobacz także