Lockdown potrwa do kwietnia?! Polacy mają dość, a tymczasem „przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie”

pixaby

Większość Polaków nie popierała przedłużenia lockdownu do 31 stycznia. Okazuje się, że to nie koniec obostrzeń, które mogą potrwać nawet do końca marca.

Przypomnijmy, że w poniedziałek rząd ogłosił wydłużenie obostrzeń z wyjątkiem pójścia do szkoły dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. To oznacza, że do 31 stycznia zamknięte będą hotele, wyciągi i restauracje.

Kiedy nastąpi koniec „narodowej kwarantanny”? W tej sprawie wypowiedział się Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero w programie „Money. To się liczy”. Okazuje się, że restauratorzy muszą przygotować się na obostrzenia nawet do końca marca!

– Byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet „raczej”, tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że „raczej nie oczekujcie” – powiedział Ringer.

Tymczasem okazuje się, że prawie sześciu na dziesięciu Polaków uważa, że po 18 stycznia br. rząd ze względu na sytuację epidemiologiczną nie powinien przedłużać lockdownu. Takie wnioski płyną z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland.

(ko)

Zobacz także