„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Lockdown w całym kraju! Zamknięte galerie, kina, baseny, a uczniowie wracają do domów na trzy tygodnie

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

– Pandemia się nadal rozwija i nie widać, by w jaki sposób to hamowało. Czas na zdecydowane kroki – mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia na środowej konferencji prasowej.

– Zamknięte zostają hotele, z wyjątkiem hoteli robotniczych, ograniczamy działalność galerii handlowych, zamknięte zostana baseny, sauny, obiekty sportowe, solaria, ale też kina, muzea i teatry. Najważniejsza dla rodziców informacja, to że uczniowie klas 1-3 podstawówek mogą przejść na nauczanie w trybie zdalnym na trzy tygodnie do 9 kwietnia. Po świętach podejmiemy kolejne decyzje – zapowiedział minister.

Obostrzenia wejdą w życie w sobotę 20 marca i potrwają minimum trzy tygodnie do 9 kwietnia! – Jeżeli dojdzie do dalszego drastycznego pogorszenia się sytuacji, nie wykluczamy jeszcze większych obostrzeń – mówił Niedzielski.

– Główną przyczyną przyśpieszania pandemii jest brytyjska mutacja koronawirusa. Świeże dane mówią, że jej udział osiągnął już 52 proc. Szalenie dynamiczny przyrost – dodał polityk, który zachęcił też pracodawców, by przywrócili pracę zdalną.

Sytuacja w Polsce jest bardzo poważna. Ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u ponad 25 tys. osób. W Małopolsce mamy ponad 2 tysiące nowych zakażeń (trzeci wynik w kraju), w Krakowie – ponad 600. W naszym województwie na 214 respiratorów zajętych jest już 198, w szpitalach leży 1611 osób. Brakuje nie tylko respiratorów, ale i karetek pogotowia. Dlatego często z pomocą śpieszą strażacy.

– Wojewodowie muszą przyspieszyć z przekształcania łóżek na łózka covidowe. W ciągu tygodnia chcemy mieć ok. 8 tys. takich łóżek – dodał minister zdrowia.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca