Lotnisko Balice w dramatycznej sytuacji. W grudniu dziesięć razy mniej pasażerów niż rok temu

W grudniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 76 469 pasażerów. To prawie dziesięć razy mniej niż rok temu w tym samym miesiącu. Przez cały 2020 rok na lotnisku w Krakowie ruch był o ok. 70 proc. mniejszy niż w 2019.

„W grudniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 76 469 pasażerów, czyli o 89% mniej w stosunku do grudnia 2019 roku. Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 2 592 972 pasażerów, czyli o 5,818 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku” – poinformowała Natalia Vince, rzeczniczka Kraków Airport.

„W latach ubiegłych grudzień i początek stycznia należały do najradośniejszych miesięcy w Kraków Airport. Terminal lotniska tętnił życiem. Pięknie przystrojone choinki, rozbrzmiewające w różnych językach kolędy, harcerze oferujący świąteczne ozdoby – to wszystko sprawiało,
że odczuwaliśmy niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W tym roku atmosfera była nieco inna – puste przestrzenie lotniska, zmniejszony ruch pasażerski jasno ukazywały problemy, z jakimi mierzy się branża lotnicza i turystyczna w czasie pandemii.
Ostatnie tygodnie przyniosły jednak nadzieję, że szczepionka odwróci bieg historii i zakończy walkę z COVID-19, a pasażerowie chętnie powrócą do Krakowa I Małopolski” – komentuje Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie