Kultura

Lubisz planszówki? Wybierz się na krakowski festiwal gier

Festiwal Gier Planszowych nie zwalnia tempa – wiosenna edycja wielkiego święta miłośników strategii i dobrej zabawy.

Gry planszowe to zabawa połączona z edukacją. Wiosenna edycja Festiwalu Gier Planszowych, która odbędzie się w krakowskich galeriach: Bonarka City Center (6-7 kwietnia; piątek-sobota) oraz w Galerii Kazimierz (13-14 kwietnia; piątek-sobota) to ukłon w stronę graczy oraz okazja, aby przetestować nowe tytuły. Na wydarzenie zaprasza Empik.

Gry od zawsze stanowiły element kultury. Planszówki nie tylko ćwiczą umysł i uwalniają emocje, ale oprócz zabawy bardzo silnie określają sposób działania w życiu. Festiwal Gier Planszowych będzie doskonałą okazją, aby przenieść się do fascynującego świata gier, wejść w nieznane role, poddać się emocjonującej rozgrywce. Mnogość tematów planszówek sprawia, że na każdym poziomie wiekowym można uczyć się wielu umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Na Festiwalu nie zabraknie też konkursów z nagrodami i bogatej oferty gier rodzinnych.

Festiwal Gier Planszowych organizowany przez Empik to cykl wydarzeń skierowanych do wszystkich, którzy szukają sposobu na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Świat gier to nowe znajomości, świetny trening dla umysłu, oraz alternatywa dla telewizora i komputera.

6, 7 kwietnia, godz. 14:00-20:00/12:00-18:00

Bonarka City Center, Kraków, ul. Kamieńskiego 11

13, 14 kwietnia, godz.14:00-20:00/12:00-18:00

Galeria Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34

(ip)

fot. Pixabay