Radny musi przeprosić aktywistkę. Porównał ją do Hitlera. Ale na razie z niej kpi…

Radny Łukasz Wantuch musi przeprosić aktywistkę miejską Natalię Nazim. Na facebookowym profilu przekręcił jej nazwisko – napisał „populizm pani Nazizm”, a także stwierdził, że cierpi ona na syndrom Hitlera.

W tej sprawie przed Sądem Okręgowym w Krakowie doszło do ugody między aktywistką miejską i miejskim radnym. O warunkach tej ugody poinformowała Natalia Nazim na swoim Facebooku. Oto treść jej wpisu:
„Dzisiaj zawarłam sądową ugodę z radnym Łukaszem Wantuchem, który zobowiązał się do publikacji w ciągu 14 dni:
1)publicznych przeprosin na portalu FB o następującej treści:
Przepraszam Panią Natalię Nazim za to, że w dniach 7 i 8 października 2021 r. zamieściłem na swoim koncie na portalu internetowym Facebook pod adresem https://www.facebook.com/lukasz.wantuch wpisy oraz rozsyłałem na tym portalu tzw. wiadomości prywatne do różnych osób, w których porównałem sposób wypowiedzi oraz prezentowane poglądy Pani Natalii Nazim do Hitlera oraz nazizmu, czym poniżyłem ją w oczach opinii publicznej i naraziłem na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania przez nią działalności publicznej.
2)Zapłaty na rzecz Fundacja Nidaros kwoty 1360 PLN jako darowizny na jej cele statutowe.”

Łukasz Wantuch jest najbardziej aktywnym radnym, jeśli chodzi o media społecznościowe. Często zamieszcza wpisy, komentuje i bierze udział w dyskusjach. Nie stroni od kontrowersyjnych wpisów. Tym razem poszło o poniższe komentarze…

Fot. screen Facebook

Wydawać by się mogło, że ugoda kończy sprawę. Okazuje się, że nie! Łukasz Wantuch w kolejnym swoim wpisie facebookowym wystawił na licytację akt oskarżenia, który aktywistka skierowała przeciwko niemu. Cena wywoławcza z jednej złotówki już została podpita do 333 złotych (wtorek,9 maja 2022 roku, godz. 9.30). Dochód z licytacji ma być przeznaczony na wybrany przez zwycięzcę aukcji cel – WOŚP, Caritas, schronisko dla zwierząt itp. Radny Wantuch zachęca do licytacji, bo jego zdanie lektura 16-stronicowego pozwu jest fascynująca.

Fot. screen facebook Łukasza Wantucha

Pełny tekst wpisu radnego można przeczytać TUTAJ

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie