„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Ma tylko 5 lat. I jest na półmetku życia. Uratować ją może kosztowna operacja. Trwa zbiórka „Serce dla Ingi”

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Inga ma 5 lat. I jest dokładnie na półmetku swojego życia. Tak, półmetku. Inga ma skrajną postać Anomalii Ebsteina, bardzo rzadkiej wady serca. Przeżywalność osób bez operacji dla tej postaci wady wynosi 10 lat. Jedyną szansą jest operacja serca. Czas nagli…

Tak zaczyna się wpis zachęcający do zbiórki pieniędzy na operację dla dziewczynki z Krakowa. To akcja „Serce dla Ingi”. Do 30 marca trzeba zebrać 1,3 mln złotych. Tyle wynoszą koszty operacji w Stanach Zjednoczonych – w Centrum Anomalii Ebsteina.

Pieniądze trzeba zebrać szybko, bo saturacje (natlenienie krwi) Ingi spadają, zbliżając się do niebezpiecznego poziomu niedotlenienia całego organizmu. Poziom jej saturacji wynosi obecnie 83-86%. Dla porównania, osoba chora na COVID-19 u której saturacja utrzymuje się poniżej 90%, potrzebuje pomocy medycznej, tlenoterapii. Jeśli saturacje spadną poniżej 80%, istnieje realne niebezpieczeństwo uszkodzenia narządów wewnętrznych, a co za tym idzie – ryzyko śmierci!

„Inga ma młodszego brata – rocznego Leona. Leon jest wpatrzony w Ingę jak w obrazek. Wszędzie za nią chodzi i naśladuje wszystko, co córka robi. Inga uwielbia dinozaury – ma ich całą kolekcję. Mówi, że odda swoje dinozaury Leonowi, dopiero jak dorośnie. Ale szanse, że dożyje swojej dorosłości i dorosłości brata, są bardzo niewielkie…” – to kolejny fragment dramatycznego wpisu rodziców, którzy proszą o wsparcie, bo sami nie są w stanie zebrać 1,3 mln złotych.

„Prosimy, dołącz do sympatyków Ingi. Bądź częścią tej zmiany i spraw, aby operacja stała się realna. Uratuj życie naszej córeczki!” – apelują rodzice.

Więcej – https://www.siepomaga.pl/sercedlaingi?fbclid=IwAR3JID-uhTBjkgocMPC0V9-J-T7UzMjUpwg1cqhZcZWKFuFdWB0Rhqk_ovw

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca