Macie jeszcze ciepłe kaloryfery? To już naprawdę koniec sezonu grzewczego

Mamy już czerwiec, ale sezon grzewczy jeszcze trwa. Dopiero 4 czerwca Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej kończy dostawy energii cieplnej na cele ogrzewania w Krakowie. Ale jeśli ktoś chce, to MPEC nadal będzie mu ogrzewał kaloryfery – mimo zakończenia sezonu grzewczego.

„Biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne oraz długoterminową prognozę pogody, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie informuje, że z dniem 4 czerwca 2020 r. kończy dostawę energii cieplnej na cele ogrzewania” – czytamy w komunikacie spółki odpowiedzialnej za ogrzewanie mieszkań w Krakowie. To już koniec sezonu grzewczego w naszym mieście.

Ale MPEC przypomina też, że ostateczna decyzja o zakończeniu dostawy ciepła na cele ogrzewania należy do odbiorcy – np. spółdzielni mieszkaniowej lub zarządcy budynku. Po otrzymaniu pisemnego wniosku o dalsze dostarczanie ciepła, MPEC będzie kontynuowało dostawę ciepła na cele ogrzewania po 4 czerwca 2020 r.

„Tegoroczna kapryśna wiosna z nieustannymi wahaniami temperatury po raz kolejny potwierdziła, że ogrzewanie nie jest sprawą jedynie sezonową. Chłodno może być także w lecie. Dla zapewnienia komfortu cieplnego niezależnie od pory roku MPEC oferuje produkt, który nazywa się „Ciepło przez cały rok” – zachęca miejska spółka do korzystania z jej usług także poza sezonem grzewczym.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie