Macie ochotę na pizzę? Dziś zaczyna się Pizza Week (KONKURS)

Zimowa pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu? Nic straconego, zawsze można zamówić pizzę do domu. Właśnie na tym polega Pizza Week (24 stycznia-11 lutego), czyli festiwal popisowej pizzy z dostawą organizowany przez WOLT i RestaurantClub. Możecie też wygrać pizzę za darmo (szczegóły u dołu strony).

Ciasto rodem z Rzymu: cienkie i kruche, czy delikatne z puchatymi brzegami jak w Neapolu? Nieistotne! Pizza jest niewątpliwie jedną z królowych panujących na polskich stołach. To nieskomplikowane danie nie jest jednak tak proste do przyrządzenia w domu. Kluczowa jest temperatura panująca w piecu, dlatego najlepsze pizze powstają w specjalnych piecach, w które wyposażone są trattorie i pizzerie. Wiele z nich oferuje jedzenie z dowozem do domu i właśnie to zamówienia ich produktów zachęcają organizatorzy Pizza Week: Wolt i Restaurant Club. Dziś deszcz i wiatr, czemu więc nie zaprosić znajomych do domu na pizzę?

– Nie będzie zaskoczeniem, że to właśnie pizza jest najczęściej wybieraną kategorią w ramach food delivery w Polsce. Nie ma też bardziej popularnego dania, które jest zamawiane podczas spotkań towarzyskich czy domówek. Dlatego, bardzo cieszymy się z tego, że możemy współorganizować Pizza Week i umożliwić naszym użytkownikom wypróbowanie zupełnie nowych smaków i urozmaicenie zimowych spotkań w gronie najbliższych — mówi Krzysztof Dłużniewski Head of Marketing Wolt Polska.

Od 24 stycznia do 11 lutego mieszkańcy Krakowa będą mogli skorzystać z Pizza Week, specjalnej oferty będącej efektem współpracy  WOLT i Restaurant Club. Zamówienia można składać w jednej z 15 biorących udział w akcji pizzerii, a pełna festiwalowa oferta znajduje się na https://PizzaWeek.pl.

Zestaw dwóch festiwalowych pizz można zamówić za 69 zł (plus koszt dostawy), a jeśli nie zamawialiście dotąd przez WOLT, użyjcie specjalnego kodu zniżkowego WOLTWEEK. Dzięki niemu nowi użytkownicy Wolt zamówią pizze o 20 zł taniej, czyli za tylko 49 zł. Kod działa na dwa pierwsze zamówienia w aplikacji Wolt. Smak festiwalowej pizzy wzbogacą prezenty od Coca-Cola i Develey: Coca-Cola Zero Cukru lub Coca-Cola Original Taste oraz sos TABASCO® Sauce. Nie warto czekać z zamówieniem, bo liczba prezentów jest ograniczona.

– Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy bardziej tradycyjnych połączeń, jak i poszukiwacze nowych smaków. Podczas Pizza Week można będzie więc zamówić pizze skomponowane m.in. z truflą, piklowanymi burakami, porchettą, czy szałwiową ricottą – wymienia pomysły biorących udział w Pizza Week restauracji Marcin Wawrzeń, country manager w RestaurantClub. I dodaje, że zwolennicy klasyki będą mogli cieszyć się ikonicznymi włoskimi dodatkami. Są to m.in. pomidory San Marzano, wspaniałe włoskie sery, takie jak Mozzarella Fior di Latte, Provolone, Taleggio czy Grana Padano, a także wędliny typu  salsiccia, salami spianata, prosciutto cotto czy pikantna kalabryjska ‘Nduja.

A w KRKnews.pl możecie wygrać 2 vouchery, każdy na 2 pizze, w dostawie z WOLT w ramach Pizza Week. Konkurs startuje już dziś na naszym fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/KRKnewspl, a rozstrzygnięcie już w piątek. Zapraszamy!

Lista restauracji uczestniczących w Pizza Week w Krakowie:

Kraków: Balletto, Ciao Bella, Ciao Ragazzi, EDEN w Żaczku, Fabryka Pizzy Józefa, Heca z Pieca, Il calzone, Konopnickiej 11, Kreska Mąki, Monkey Business, Nolio POP, The Pizza, The Pizza Nadwiślańska, To! Pizza.

Rezerwacje: https://PizzaWeek.pl

Termin Festiwalu: 24 stycznia – 11 lutego 2024

Artykuł w ramach współpracy partnerskiej z organizatorami Pizza Week.

Szymon Gatlik

 

 

 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie