Magdalena Sroka: Platforma „Play Kraków” nadal będzie funkcjonować w niezmienionej formule

Musisz przeczytać

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 września 2023 r. w siedzibie Kraków 5020, prezydent Jacek Majchrowski ogłosił dość niespodziewanie likwidację programu „Helo Kraków” emitowanego ma platformie „Play Kraków”. Najprawdopodobniej jego decyzja związana była z postanowieniem  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, który odrzucił skargę na uchwałę rady miasta Krakowa w sprawie likwidacji miejskiej spółki.

– Decyzja prezydenta zapadła i jest ostateczna. Program „Hello Kraków” przestaje istnieć  – mówi dla krknews.pl Magdalena Sroka, Społeczny Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. współpracy międzysektorowej w obszarze przemysłów kreatywnych.

Emitowany na żywo program „Helo Kraków” zgodnie z decyzją prezydenta przestanie działać od listopada., ale w dalszym ciągu będzie działała platforma multimedialna „Play Kraków”, którą od trzech lat prowadzi spółka Kraków 5020.

Magdalena Sroka podkreśla, że Platforma „Play Kraków” to archiwum 6 tys. materiałów filmowych, prezentuje ponad 100 twórców i materiały 70 instytucji kultury. Funkcjonuje od 2020 roku i nadal będzie funkcjonować w niezmienionej formule. Nigdy nikt nie mówił o chęci likwidacji miejskich archiwów kultury Krakowa. Zmiany nie obejmą także Miejskiej Biblioteki. W związku z decyzją prezydenta Jacka Majchrowskiego dotyczącą likwidacji „Hello Kraków”, nie znikną strony internetowe oraz media społecznościowe ICE Kraków oraz Kraków 5020.

Emila Król z Biura Prasowego Urzędu Miasta Krakowa uzupełnia, że planowany jest dalszy rozwój platformy „Play Kraków” o materiały filmowe z innych obszarów działalności miasta – m.in. edukacji, zrównoważonego rozwoju, ekologii i klimatu oraz branży sektorów kreatywnych.

Marek Adamski

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca