Małgorzata Wassermann o katastrofie smoleńskiej: Putin mógł zabić 96 osób

Musisz przeczytać

Małgorzata Wassermann twierdzi, że katastrofa smoleńska nie była zwykłą katastrofą. – Mam przekonanie poparte dowodami – powiedziała posłanka PiS w rozmowie z Radiem Kraków. Zasugerowała, że Władimir Putin mógł zabić 96 osób lecących do Smoleńska prezydenckim samolotem 10 kwietnia 2010 roku.

Posłanka Małgorzata Wassermann była gościem porannej rozmowy Radia Kraków w środę, 30 marca 2010 roku. Została zapytana m.in. o to, czy wojna w Ukrainie zmieni spojrzenie na katastrofę smoleńską. 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się prezydencki samolot. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński. Wśród ofiar był także ojciec Małgorzaty Wassermann – poseł Zbigniew Wassermann.

– Dla człowieka przeciętnego było nie do pomyślenia, że można zabić 96 osób, bo się chce. Taki jest jednak Putin – mówiła w Radiu Kraków posłanka PiS. – Czy kilkunastocentymetrowa brzoza może wywrócić i zniszczyć na tysiące elementów 100-tonowy samolot? – pytała. – Odpowiedzmy sobie. Mamy potem jasność – dodała. Małgorzata Wassermann poinformowała, że w przyszłym tygodniu planowane jest spotkanie w prokuraturze, podczas którego będzie można zapoznać się z nowymi ustaleniami w sprawie katastrofy smoleńskiej. – One idą w jasnym kierunku. Z uwagi na delikatność materii, na razie się o wynikach częściowych nie mówi. Mam jedną nadzieję jeszcze. Mam przekonanie poparte dowodami. To nie była zwykła katastrofa. Ta brzoza nie pokonała samolotu. Wiele państw teraz będzie bardziej skłonna podzielić się z nami, lub przyjąć wersję ustaloną na podstawie naszych badań – przekonywała posłanka PiS. Według niej wywiady wielu państw świata wiedzą, co tam się stało, a wojna w Ukrainie może sprawić, że teraz dojdzie do ujawnienia informacji o katastrofie smoleńskiej.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

5 KOMENTARZE

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca