Małopolska kurator znów wywołała kontrowersje! A w jej ślady poszedł… prezydent Andrzej Duda

fot. Jan Lorek

„To małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak zainspirowała Prezydenta RP Andrzeja Dudę do określenia UE wyimaginowaną wspólnotą! Dziś jest to więc już niemal pewne – kobieta o takich zdolnościach może tylko piąć się w hierarchii” – pisze dla KRKnews Grzegorz Gondek, przewodniczący Stowarzyszenia „Wielki Kraków”.

Uroczystości 335. rocznicy bitwy pod Wiedniem w II LO im. Jana II Sobieskiego oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych wywołało poruszenie wśród zgromadzonych tam osób. Wielkie zdziwienie i niedowierzanie wywołały słowa wypowiedziane przez obecną na uroczystości Barbarę Nowak, małopolską Kurator Oświaty.

Przedstawicielka władz państwowych w swoim wystąpieniu powiedziała m.in. o królu, który potrafił obronić całą Europę przed islamem, o braniu w tym względzie z niego przykładu, a na koniec złożyła zebranym życzenia odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga.

Pani kurator jak i jej szef Wojewoda znani są z zamiłowania do szczególnie gorliwego demonstrowania wiary. Pytanie tylko, czy taka jest rola kuratora i pierwszego nauczyciela w województwie. Tak odpowiedzialne stanowisko zobowiązuje wręcz do przestrzegania neutralności światopoglądowej i wzorowego kształtowania postaw młodych Polaków.

Pani kurator niosąc kaganek oświaty, nie po raz pierwszy wywołuje kontrowersje. Szerokim echem odbiły się jej słowa, gdy powiedziała, że po obozie Auschwitz zwiedzających powinni oprowadzać tylko polscy przewodnicy z licencją IPN, czy te, że marzy się jej Polska wolna od zachodniego lewactwa i rodzimych zaprzańców.  

Pani kurator jako orędowniczka obecnej władzy na pewno nie powinna być zdymisjonowana za swoją wypowiedź, wręcz przeciwnie, należy się jej awans na Rzecznika Praw Dziecka (obecnie jest na nim vacat). Jako jedna z nielicznych pokazuje prawdziwe oblicze „dobrej zmiany”. Im częściej się wypowiada, tym bardziej unaocznia to przed czym tak bardzo ostrzega.

Pani Kurator dała popis oratorski w obecności Prezydenta RP i jego małżonki. Tego samego dnia Prezydent odwiedził Leżajsk i tam wywołał burzę mówiąc o Unii Europejskiej jako wyimaginowanej wspólnocie.

Dziś to już wręcz pewne – to Barbara Nowak tak go natchnęła. Kobieta o takich zdolnościach może tylko piąć się w hierarchii.

Grzegorz Gondek

Przewodniczący Stowarzyszenia „Wielki Kraków”

zdjęcie tytułowe / fot. Jan Lorek

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

Zobacz także