Małopolska Noc Naukowców 2022

Nadszedł wrzesień, niedługo już jesień, a wraz z nimi nowy rok szkolny i największe wydarzenie popularnonaukowe w Małopolsce.

Małopolska Noc Naukowców – bo o niej mowa, już od 16 lat rozgrzewa nie tylko ciecze w laboratoriach ale i umysły młodych, przyszłych naukowców.  Po raz kolejny, w ostatni piątek września odbędzie się wielkie naukowe święto czyli spotkanie młodzieży z naukowcami w ich laboratoriach.

Piątek, 30 września to data warta zapamiętania. Uczestnictwo w wydarzeniu jest wyjątkową okazją nie tylko do samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów czy obserwowania niesamowitych pokazów i zadawania pytań naukowcom. To przede wszystkim czas na zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin nauki oraz chwila do lepszego poznania świata. To noc krzewienia wiedzy i rozbudzania pasji do naukowych zagadnień. Dlatego też, każdy młody pasjonat wiedzy i samorozwoju, oraz wielbiciele np. chemii, informatyki czy nauk przyrodniczych nie może przegapić Małopolskiej Nocy Naukowców!

W tym roku w dużej mierze wydarzenia odbywać się będą w formie stacjonarnej, a na niektóre pokazy będzie obowiązywała wcześniejsza rejestracja. Rejestracja na wydarzenia stacjonarne ruszy na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl  22 września o godzinie 9.00.

Tegoroczne przedsięwzięcie przygotowało ponad 750 naukowców i 1200 studentów z prawie 120 kół naukowych. Łącznie to ponad 2000 aktywności, na które składają się wykłady, eksperymenty, pokazy, gry i zabawy zorganizowane przez ok. 40 instytucji z Małopolski. Wszystko to czeka na „naukowo pozytywnie zakręconych” uczestników w piątek już 30 września.

Najnowsze

Co w Krakowie