Małopolska Noc Naukowców już w piątek!

Małopolska Noc Naukowców to naukowe pokazy, eksperymenty i prezentacje, które będą miały miejsce 30 września nie tylko w Krakowie, ale także w innych miastach województwa małopolskiego. W tym roku, o Nocy Naukowców będzie głośno także w Skawinie, Niepołomicach, Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Sułkowicach Bolęcinie czy Oświęcimiu.

Jakie atrakcje czekają na sympatyków Małopolskiej Nocy Naukowców w innych miastach?

Chcesz poznać historię polskiego wynalazcy Jana Szczepanika zwanego „Leonardem da Vinci z Galicji” koniecznie odwiedź Miejską Bibliotekę w Chrzanowie. Poznasz tam symulacyjną grę ekonomiczną i wejdziesz w role galicyjskich przedsiębiorców naftowych oraz obejrzysz obrazkowy teatrzyk kamishibai, który zapozna Cię z sylwetką polskiego Edisona.

Interesujesz się grami komputerowymi i chciałbyś jej tworzyć? Koniecznie odwiedź Wyższą Szkołę Biznesu National – Louis University w Nowym Sączu, gdzie zapoznasz się podstawami tworzenia gier i językami programowania oraz weźmiesz udział w warsztatach z grafiki komputerowej.

Zastanawiasz się co łączy biologię, chemię, fizykę i robotykę? Naukowcy z Zespołu Szkół Samorządowych w Sułkowicach Bolęcinie zapraszają do laboratorium szalonego chemika, gdzie samodzielnie wykonasz ciekawe doświadczenia chemicznie.

W Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie czeka wiele aktywności z różnych dziedzin nauki. Miłośnicy biologii będą mogli np. wyizolować swoje DNA, nawinąć je na patyczek i zabrać do domu!

Niepołomickie Obserwatorium Astronomiczne, co roku zachęca do zwiedzania obiektu oraz obserwacji nieba. Będzie można tam przyjrzeć się m.in. największym planetom Układu Słonecznego – Jowiszowi i Saturnowi.

Nie możesz uczestniczyć osobiście? Nic nie szkodzi.

Od kilku lat w Małopolskiej Nocy Naukowców biorą udział dzieci i młodzież nie tylko z Małopolski, ale także spoza regionu, a nawet i Polonia z zagranicy. Dzięki dostępności niektórych wydarzeń online, osoby które nie mogą uczestniczyć w Małopolskiej Nocy Naukowców osobiście – zobaczą niektóre wydarzenia w Internecie.

Wymienione wyżej atrakcji nie wymagają rejestracji! Więcej informacji o programie znajdziesz na: https://nocnaukowcow.malopolska.pl/wydarzenia/

Najnowsze

Co w Krakowie