Małopolska Noc Naukowców odpowiada na pytania, co w labie piszczy ?

30 września 2022 roku to data, która z pewnością jest zapisana w kalendarzu każdego miłośnika naukowych eksperymentów.  Już w najbliższy piątek odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. To już 16. odsłona nocy pełnej wybuchów, dymu, majsterkowania i dobrej zabawy. Każdy, kto był chodź raz na tutejszym spotkaniu, odwiedza go potem regularnie.

Święto Nauki, w którym regularnie biorą udział tysiące Małopolan, nie tylko powala pogłębiać wiedzę i poznawać nowe naukowe osiągnięcia. To wydarzenie dla dzieci, młodzieży ich opiekunów czyli dla całych rodzin. Na Małopolskiej Nocy Naukowców wspólnie z rodziną można spędzić czas jednocześnie bawiąc się, ucząc i poznając świat. To tej nocy otwarte będą uczelnie, laboratoria, zakłady, instytuty badawcze i szkoły nie tylko w Krakowie, ale też w: Niepołomicach, Tarnowie , Chrzanowie, Skawinie, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Sułkowicach-Bolęcinie.

Już w piątek na krakowskie uczelnie wyższe będzie można wejść i poznać naukowe odkrycia oraz samodzielnie przeprowadzić eksperymenty w profesjonalnych laboratoriach. Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy, Politechnika Krakowska to największe uczelnie, które przygotowały liczne atrakcje dla odwiedzających. Bogaty program znajdziemy także w Instytucie Nauk Geologicznych, Instytucie Fizyki Jądrowej czy Instytucie Farmakologii.

Noc Naukowców to nie tylko nowe eksperymenty i doświadczenia, ale także okazja na rozmowę z naukowcami czy powtórkę z najbardziej lubianej rozrywki. Do grona tegorocznych organizatorów powracają Partnerzy z poprzednich edycji tj. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który przygotował szeroki wachlarz aktywności z prawie każdej dziedziny nauki, NOKIA czy firma Valeo. Wyjątkowe atrakcje czekają nie tylko w Krakowie. Wiele naukowych przeżyć co roku oferuje dla odwiedzających Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie, Państwowa Wyższa Szkoła w Nowym Sączu czy też Wyższa Szkoła Biznesu National Louis University. Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach, Biblioteka Miejska w Chrzanowie czy w Skawinie to także miejsca, które również warto odwiedzić.

Na niektóre wykłady, pokazy czy eksperymenty (w tym m.in. inaugurację wydarzenia) obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która trwa od22 września.Jeśli nie zdążyliście zapisać się na wybraną aktywność, odwiedźcie wydarzenia ze wstępem wolnym. Wyszukacie poprzez zastosowanie odpowiedniego filtra (Wymagana rejestracja: NIE) na głównej stronie wydarzenia w zakładce z programem: https://nocnaukowcow.malopolska.pl lub na profilu FB https://www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow.

Masz kolegę z Ukrainy? Zabierz go na Małopolską Noc Naukowców! W Muzeum Lotnictwa Polskiego znajdziecie pokazy naukowe: „Super Nauka” , które są tłumaczone na język ukraiński. By wysłuchać pokazów w tym języku wystarczy pobrać słuchawki przed wejściem.
Rejestracja na dwujęzyczne pokazy: https://cutt.ly/GVmO6mk.

Najnowsze

Co w Krakowie