Małopolska policja z nowym komendantem

Małopolska policja ma nowego komendanta. Mariusz Dąbek został dziś odwołany ze stanowiska, a jego miejsce zajmie Tomasz Miłkowski, który w ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy komendanta szkoły policji w Katowicach – dowiaduje się Gazeta Krakowska. – O zmianie wiedziano od dawna i mówiło się przynajmniej od połowy listopada, więc zaskoczenia nie ma – komentuje anonimowo jeden z policjantów małopolskiej komendy.

Oficjalnie nazwisko nowego komendanta mamy poznać w najbliższych dniach. Z informacji do których dotarli dziennikarze Gazety Krakowskiej wynika jednak, że będzie to Tomasz Miłkowski, który w 2011 roku został powołany na stanowisko komendanta szkoły policji w Katowicach i miał otrzymać propozycję objęcia fotela szefa małopolskiej policji, bezpośrednio od nowego komendanta głównego policji.

O zmianie na stanowisku komendanta małopolskiej policji mówiło się już od dawna, choć do tej pory nie padały żadne konkretne nazwiska osób, które miałyby zastąpić dotychczasowego komendanta. Mariusz Dąbek był komendantem wojewódzkim Policji od 2012 roku.

Najnowsze

Co w Krakowie