Lifestyle Polityka Sport

Marczułajtis opowiedziała o swoim niepełnosprawnym dziecku. Szczere wyznanie!

Jagna Marczułajtis, do niedawna sportsmenka i polityk, dziś w całości oddała się opieką nad niepełnosprawnym synem. – To moje największe wyzwanie w życiu – przyznała w rozmowie z TVN-em.

Jest matką trójki dzieci. Najmłodsze z nich, Andrzej, ma wadę migracji kory mózgowej – pachygyrię. Zatrzymał się w rozwoju fizycznym na poziomie piątego miesiąca.

Co gorsza, na tę chorobę nie ma leku, więc można liczyć tylko na efekty codziennej rehabilitacji. Marczułajtis opowiedziała o tym w “Rzeczpospolitej”.

– Ucieszyłam się falą wsparcia po tym wywiadzie, bo na facebooku dostałam wiele bardzo sympatycznych i pełnych wsparcia wiadomości od rodziców dzieci niepełnosprawnych – opowiada Marczułajtis.

Była sportsmenka przyznaje, że teraz całkowicie koncentruje się na pomocy dziecku.
 
– To moje największe wyzwanie. Każdego dnia walczę, by wrócić mu zdrowie. Poświęciłam się całkowicie, na 200 proc. – podkreśla Marczułajtis.
 
Pani Jagna dodaje również, że w pewnym momencie dopadła ją depresja.
 
– Przygniotło mnie, że to tak rzadka choroba i nie ma na nią lekarstwa. Dziś znam osiem matek w Polsce, których dzieci cierpią na tę chorobę. Jak radziłam sobie z depresją? Zaczęłam pracować z psychologiem, brałam też leki – przyznaje.
 
 
Cały wywiad może obejrzeć TUTAJ
 
dn
zdjęcie tytułowe / fot. Adrian Grycuk / wikimedia