Marszałek małopolski leci do Tokio na igrzyska

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski poleci na Igrzyska Olimpijskiego Tokio. Dostał zaproszenie od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który pokryje wszystkie koszty delegacji. Witold Kozłowski będzie jedynym przedstawicielem samorządu w polskiej delegacji oficjalnej.

O delegacji marszałka do Tokio poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Witold Kozłowski w ubiegłym tygodniu był na spotkaniu w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie. Rozmawiał tam z prezesem PKOl-u Andrzejem Kraśnickim o ostatnich przygotowaniach do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio. „Marszałek odpowiedział pozytywnie na oficjalne zaproszenie PKOl-u dotyczące udziału w tym wielkim sportowym wydarzeniu i jako jedyny przedstawiciel samorządów będzie wśród delegacji reprezentującej nasz kraj” – podaje Urząd Marszałkowski.

– 215 sportowców w 28 sportach zostało powołanych do reprezentacji Polski na XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich 2023 będę miał zaszczyt i przyjemność, jako jedyny przedstawiciel samorządów, być wśród delegacji reprezentującej nasz kraj – – mówi marszałek Witold Kozłowski. Po czym dodaje: – Jadę na oficjalne zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który w całości pokryje koszty udziału naszej polskiej delegacji – podkreśla. – Na miejscu będę mocno trzymał kciuki i kibicował Biało-Czerwonym podczas zmagań o jakże ważne olimpijskie medale – deklaruje marszałek.

Igrzyska Olimpijskie w stolicy Japonii, które przełożono o rok z powodu pandemii COVID-19, rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie