Masaż tajski, czyli pomysł na super prezent

Każdy uwielbia prezenty. Tylko nieliczne osoby mogą mówić, że upominki nie sprawiają im żadnych przyjemności. Prezenty można wręczać nie tylko osobom bliskim i znajomym, ale też można je kupować dla siebie. Są nagrodą za na przykład jakieś osiągnięcie (zdanie trudnego egzaminu, ukończenie ważnego kursu, dobre wyniki w swojej dziedzinie zawodowej). Prezenty kupuje się na rozmaite okazje, chociaż częstym zjawiskiem są upominki bez okazji. Sprawdź, dlaczego warto podarować komuś lub sobie masaż tajski.

  1. Dla kogo masaż tajski?
  2. Jakie właściwości ma klasyczny masaż tajski?
  3. Czy masaż tajski może pomóc w odchudzaniu?

Masaż tajski jest znany na całym świecie. Doświadczone masażystki łączą masaż leczniczy z masażem pomagającym w relaksacji. Można spotkać określenie „jogi pasywnej”, co ma związek z tym, że masażystki wykorzystują wiele orientalnych technik, które działają na całe ciało osoby masowanej. Do uprawiania jogi potrzebne są pewne umiejętności, a w przypadku masażu tajskiego osoba masowana w zasadzie nie musi nić robić. Umiejętnościami musi się wykazać masażystka. Tak więc masaż tajski kraków to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które mają rozmaite dolegliwości bólowe, a na dodatek chcą się odprężyć.

Dla kogo masaż tajski?

Tradycyjny masaż tajski rekomendowany jest dla osób, które mają problem ze stawami, nie mogą pozbyć się stanów zapalnych organizmu, cierpią na dolegliwości bólowe pleców, dotyka ich problem przykurczy mięśni i ścięgien. Taki masaż jest zalecany w przypadku zaburzeń tkanek miękkich. Tajski masaż może być potrzebny nie tylko w przypadku bólu stawów i napięcia mięśni. Przyda się w przypadkach bólu migrenowego, zaburzeń emocjonalnych i w leczeniu depresji. Może zaoferować człowiekowi więcej niż standardowa wizyta w Spa, chociaż typowe zabiegi upiększające są również świetnym pomysłem na prezent. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, masaż tajski nie jest dozwolony osobom, które cierpią na choroby zakaźne, choroby nowotworowe. Nie jest to masaż odpowiedni dla kobiet w ciąży.

Jakie właściwości ma klasyczny masaż tajski?

Tajski masaż tradycyjny pobudza przepływ energii — zmęczony organizm może odzyskać siłę do działania i łatwiej może dość do stanu wewnętrznej harmonii, co w dzisiejszych czasach jest dość trudne. Stres związany z życiem codziennym czy zawodowym bardzo źle wpływa na cały organizm człowieka. Nie każdy mówi o tym otwarcie, ale szybki styl życia i nadmiar obowiązków to prosta droga do rozregulowania organizmu. Przy czym jednych stres dopada wcześniej, a innych później — zależy to od indywidualnych predyspozycji. Co gorsza, długotrwały stres może prowadzić do wypalenia zawodowego i do depresji, która stała się chorobą powszechną do tego stopnia, że wpisano ją na listę chorób cywilizacyjnych. Tradycyjny masaż tajski to przypływ sił witalnych. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj masażu jest zalecany, gdy człowieka dopada depresja.

Czy masaż tajski może pomóc w odchudzaniu?

Otyłość jest obecnie zagrożeniem dla bogatych społeczeństw. Jeszcze pod koniec XX wieku mało kto miał problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dzisiaj wiele osób ma problem z otyłością olbrzymią (III stopnia). Ma to związek z tym, że ludzie mają za mało ruchu, a spożywają zbyt dużo jedzenia. Masaże tajskie pobudzają przemianę materii. Masażysta zapewnia atmosferę pełnej intymności, przez co osoby otyłe nie muszą zastanawiać się nad tym, czy ktoś ich zobaczy leżących na specjalnym materacu. Przed przyjściem na masaż nie można spożywać obfitych posiłków. Intensywność masażu może zaskoczyć osobę masowaną, która przyszła na tradycyjny masaż tajski po raz pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie