Materace dostępne w Krakowie – jakie są najbardziej popularne?

Przez wiele lat jednym z głównych czynników świadczących o popularności materaców była ich cena. Obecnie tendencja do kupowania tanich rzeczy zmieniła się i coraz chętniej sięgamy po artykuły dobrej jakości, nawet wówczas, gdy przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej. Dziś kilka słów o tym jakie materace cieszą się największą popularnością i dlaczego.

Materace piankowe

Na pierwszym miejscu można śmiało umieścić materace piankowe. Szeroka gama bardzo zróżnicowanych modeli dostępnych w sprzedaży sprawia, że każdy potencjalny użytkownik znajdzie coś dla siebie. Materace piankowe charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż w zależności od rodzaju pianki poszczególne materace mają zróżnicowane właściwości. Można tu znaleźć zarówno materace bardzo miękkie jak i o wysokim stopniu twardości. Ponadto pośród materacy piankowych można wyróżnić materace o jednorodnej twardości jak i takie, które są podzielone na strefy. Te ostatnie są doceniane przez wielu klientów, ponieważ zróżnicowana twardość materaca dokładnie dopasowuje się do ułożenia ciała użytkownika.

Wśród materacy piankowych znajduje się także grupa nowoczesnych materacy termoelastycznych. To materace reagujące na ciepłotę ciała użytkownika. Choć na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno to zyskują sobie coraz więcej zwolenników.

Materace kieszeniowe

To kolejna grupa materacy, które podbijają serca klientów sklepu materacekrakow.eu. Materace kieszeniowe należą do grupy średnio twardych i twardych. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób z nadwagą, choć polecane są także osobom o szczupłej budowie ciała. Dzięki swojej specyficznej budowie nadają się do łóżek podwójnych. Dzięki temu, że posiadają wiele sprężyn, z których każda pracuje osobno, doskonale dopasowują się do potrzeb każdego użytkownika z osobna przejmują też na siebie ruchy jednego śpiącego w taki sposób, aby nie odczuwała ich druga osoba.

Materace medyczne

Materace tego typu są kolejną grupą bardzo popularnych materacy, które można nabyć na stronie materacelodz.eu. To specjalistyczne materace przeznaczone dla osób z problemami zdrowotnymi związanymi z układem kostno-mięśniowym. Jednym z dostępnych modeli jest Hilding Makarena. To materac kieszeniowy z wydzielonymi siedmioma strefami twardości, z których każda dostosowuje się do potrzeb osoby śpiącej. Choć materace takie jak Halding Makarena zaliczane są do materacy medycznych nie oznacza to, że nie mogą z nich korzystać osoby zdrowe. Wręcz przeciwnie. Specjaliści zalecają korzystanie z tego typu materacy, ponieważ działają one profilaktycznie i zapobiegają powstawaniu schorzeń kręgosłupa.

Obecnie w sklepach można nabyć szeroką gamę bardzo różnorodnych materacy. Wśród nich są modele ekologiczne z roślinnym wypełnieniem, materace lateksowe albo dość egzotyczne – materace wodne. Jednakże od lat największą popularnością cieszą się materace piankowe i kieszeniowe oraz materace medyczne. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest ich wysoka jakość, trwałość i cena, którą większość klientów może zaakceptować.

Najnowsze

Co w Krakowie