Materace w Krakowie – jak dobrać odpowiednią dla siebie twardość?

Musisz przeczytać

Materac twardy czy miękki? A może rozwiązanie pośrednie? Nie jest to bez znaczenia. Twardość materaca ma olbrzymi wpływ na nasze zdrowie ogólne i stanowi jeden z podstawowych czynników doboru właściwego miejsca do spania. Rozważmy: dla kogo będzie odpowiedni materac twardy, kto zaś skorzysta na modelach bardziej miękkich – na przykładzie najlepszych na rynku materacy Hilding.

Twardość materaca – co od tego zależy

Również w Krakowie jako producent materacy Hilding wyraźnie się wyróżnia. Tak jest w całej Polsce, a nawet na całym świecie, gdyż ta firma gwarantuje ekstraklasę wśród materacy już od prawie 100 lat. Tradycja zobowiązuje, ufajmy więc sprawdzonym producentom materacy, gdyż tylko w ten sposób zapewnimy sobie zdrowie.

Od twardości materaca zależy bardzo wiele. Są osoby, które będą potrzebowały typów twardszych, a to ze względu nie tylko na ich preferencje względem miejsca snu, lecz także jako podłoża specjalnie przygotowanego dla uciążliwych bóli kręgosłupa. Będą to także osoby starsze, o cięższej wadze, także niektóre schorzenia układu kostno-mięśniowego, a nawet zaburzenia postawy lub kłopoty związane z układem krążenia – będą wymagały solidnego zastanowienia się nad twardością materaca.

Zwykle jednak decydują personalne preferencje. Niektórzy wybiorą podłoże snu twardsze i na nim będą czuli się dobrze. Osoby o niewielkiej wadze mogą natomiast cenić sobie szczególnie materace miękkie. Pamiętajmy: zanim kupimy materac warto zdobyć użyteczne informacje wprost od specjalistów od zdrowego snu, jak również osobiście przetestować materac po prostu kładąc się na nim.

Twardość materaca – co od tego zależy

Twardy materac – najlepszy przykład

Jaki twardy materac jest godny najlepszej sypialni? Jeżeli chodzi o twardy materac 90×200 (czyli dla jednej osoby), to z pełnym przekonaniem możemy polecić model Sleepmed Hybrid Premium od Hilding. Na jakie luksusy możemy tu liczyć?

Zacznijmy od tego, że materac jest naprawdę twardy i zapewnia właściwą podstawę utrzymującą całe ciało we właściwej pozycji, co zapewnia także profilaktykę wielu schorzeń. 15 lat gwarancji to w przypadku tej marki standard. Model jest hybrydowy – łączy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji sprężyn (mikrosprężynki Multipocket) oraz znakomitej jakości pianki wysokoelastyczne. To nie wszystko, ponieważ w Hybrid Premium zastosowano więcej rodzajów pianek – wszystkie warstwy układają się doskonale, tworząc możliwie najbardziej przyjazne środowisko dla zdrowego snu. Zresztą twardością do pewnego stopnia możemy “sterować”, ponieważ materac jest odwracalny i po obu jego stronach znajdziemy nieziemski wręcz komfort. Dodajmy do tego pełną wentylację, a więc zapewnienie sobie najwyższego poziomu higieny, oraz możliwość prania. Tak, jest to wyrób medyczny – najwyższa klasyfikacja jakości materacy i rękojmia jego przydatności dla naszego zdrowia przez długie, długie lata.

Materac miękki? Kiedy się przyda

Wśród modeli bardziej miękkich wyróżnia się Hilding Rumba. To materac utworzony z najnowszej generacji pianek, który przynosi otulenie i najprawdziwszą wygodę osobom nie przekraczającym około 90 kilogramów wagi. Będzie odpowiedni także dla alergików – nie gromadzi mikroorganizmów w swoim wkładzie. Możemy montować go także na stelażu z unoszonym podgłówkiem. Szwajcarski certyfikat AEH świadczy jak najlepiej o jego właściwościach prozdrowotnych, a rozkład obciążenia ma miejsce na siedmiu strefach twardości. Warty polecenia model.

Tylko od nas zależy jaką twardość materaca wybierzemy, ale musimy pamiętać, że niektóre osoby w szczególności będą wymagały typów twardszych, inne mogą pozwolić sobie nawet na najbardziej miękkie materace. Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, wtedy wszystko zależy od naszego wyboru.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca