ME w Piłce Ręcznej okiem policji

– To była bardzo spokojna impreza – tak Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej podsumowuje krakowska policja, która była odpowiedzialna za zabezpieczenie imprezy. Nad bezpieczeństwem kibiców i zawodników czuwało blisko 200 policjantów. Na szczęście nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.

W zabezpieczenie imprezy zaangażowani byli policjanci kilku pionów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze z ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo kierowców i pieszych w obrębie hali oraz na głównych szlakach komunikacyjnych prowadzących do Tauron Areny Kraków, gdzie były rozgrywane mecze Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej.

Wśród 200 policjantów pracujących przy ME nie zabrakło również patroli prewencji, które odpowiadały za bieżące utrzymanie porządku wokół Tauron Areny Kraków, a wśród funkcjonariuszy nie zabrakło również policjantów kryminalnych, którzy wykonywali „czynności operacyjne”.

Policja w trakcie trwania Mistrzostw Europy nie odnotowała żadnych poważnych zdarzeń i przestępstw. Najczęściej policjanci interweniowali w sprawie łamania przepisów drogowych, a większość spotkań z funkcjonariuszami kończyło się pouczeniami.

(pt)

fot. Paweł Kozioł

Najnowsze

Co w Krakowie