Metro w Krakowie. Jest zgoda na trzy stacje

Na początek dobre i to. Małopolska wojewódzka konserwator zabytków, poinformowała o wyrażeniu zgody na budowę trzech stacji metra w Krakowie.

Małopolska konserwator Monika Bogdanowska poinformowała, że jest zgoda na to, by stacje powstały pod rondem Mogilskim, placem Nowaka-Jeziorańskiego oraz pod obecnym parkingiem między ulicami Karmelicką i Dolnych Młynów, gdzie w przyszłości ma być park miejski.

Inne lokalizacje natrafiły na przeszkody. Władze konserwatorskie nie zgodziły się na budowę stacji u zbiegu ulic Szewskiej, Podwale i Dunajewskiego ze względu na możliwość odnalezienia tam reliktów archeologicznych. To ścisłe sąsiedztwo Wawelu.

– Alternatywą jest budowa stacji pod placem na tyłach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej. Zgodnie z założeniami ma tam powstać park. Jest możliwość, by na skraju tego terenu powstały zejścia i wyjścia z podziemnej stacji metra – mówi Bogdanowska cytowana przez ″Gazetę Krakowską″.

Co dalej z krakowskim metrem? Wciąż więcej tu znaków zapytania niż pewnych informacji. Prace nad opracowaniem studium wykonalności szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie trwają już od ponad roku.

ml

Najnowsze

Co w Krakowie